تکنیک های طلایی برای ماندگاری و ثبات بیشتر رنگ مو

7504
تکنیک های افزایش ماندگاری رنگ مو

اغلب ما هزینه زیادی را برای رنگ کردن مو هایمان پرداخت می کنیم اما این رنگ موها خیلی زود تغییر رنگ می دهد و یا دیگر درخشش اولیه خود را ندارند. به همین خاطر اغلب بانوان این سوال را دارند که چه کنیم تا رنگ موهایمان پس از چندین مرتبه شستشو تغییر نکند.

 

ترفند های مفید برای دوام رنگ موها

 

از نرم کننده های قوی استفاده نکنید

به طور کلی اگرچه نرم کننده های قوی یا ماسک های خانگی ایده مناسبی قبل از رنگ کردن موها هستند ولی در واقع می توانند رنگ هایی مانند قرمز آتشین یا خرمایی سیر را کامل پاک کنند زیرا ماسک ها و نرم کننده ها به گونه ای طراحی شده اند که به عمق فولیکول مو نفوذ می کنند و رطوبت آن را افزایش می دهند و در نتیجه وقتی موها شسته می شوند مولکول های رنگ را نیز با خود می برند و رنگ ها موها به تدریج محو خواهد شد. اما اگر قصد دارید از بروز این اتفاق جلوگیری کنید یک نرم کننده روزانه مناسب می تواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد البته که نباید اجازه دهید مدت زمان زیادی بر روی موها باقی بماند زیرا با نتیجه ای عکس مواجه خواهید شد.

افزایش ماندگاری رنگ مو

برای دوام رنگ موها دوش آب داغ نگیرید

توجه داشته باشید که آب داغ نه تنها پوستتان را خشک می کند بلکه عمر رنگ موها را نیز کاهش خواهد داد و به همین خاطر اکثریت استایلیست ها پیشنهاد می کنند با آب ولرم سر خود را بشویید، نرم کننده بزنید و سپس با سردترین دمای آبی که قادر به تحمل هستید موهایتان را آبکشی نمایید. به طور کلی انجام این کار باعث می شود رنگ موها دوام بیشتری داشته باشد و همچنین هیدراته موجود در موها را نیز حفظ می کند.

 

برای دوام رنگ موها تا حد ممکن برای شستن مو صبر کنید

شامپو های خشک جدید که این روز ها در داروخانه ها هم وجود دارند در واقع موهبتی برای موهای تازه رنگ شده محسوب می شوند. به طور کلی هر چه موهایتان را کمتر بشویید عمر رنگشان بیشتر خواهد شد و بیشتر استایلست ها در این زمینه پیشنهاد می کنند تا جایی که امکان دارد موهایتان را پس از رنگ زدن نشویید و تا مدت زمان ۲۴ الی ۴۸ ساعت صبر کنید و پس از گذشتت این مدت زمان هم که مجبور به شستشوی موها هستید توصیه می شود از یک شامپوی ملایم بدون سولفات استفاده نمایید.

 

پیش از رنگ زدن موهای خود را آماده کنید

توصیه می شود که یک الی دو روز پیش از رنگ زدن موها از یک شامپوی ملایم استفاده نمایید و همچنین می توانید یک هفته پیش از رنگ گذاشتن از ماسک های نرم کننده نیز استفاده نمایید تا موهایتان دوباره هیدراته شوند زیرا انجام این کار می تواند به ثبات رنگ موی جدید کمک کند.

افزایش ماندگاری رنگ مو

آفتاب گرفتن یکی از دلایل اصلی تغییر رنگ مو

همانطور که می دانید فصل گرما است و استخر های روباز هم که در روز های آفتابی مخاطبان خودش را دارد. جالب است بدانید که یکی از دلایل اصلی تغییر رنگ مو ها تابش نور مستقیم خورشید است و به همین خاطر اگر زیاد به استخر مراجعه می کنید بایستی حتما از موهای خود در برابر آفتاب و کلر موجود در آب محافظت نمایید. تایمی که در استخر هستید حتما از محافظ مو استفاده کنید تا از محو شدن رنگ موها جلوگیری شود.

برای دوام رنگ موها استفاده از وسایل گرمایشی ممنوع

توجه داشته باشید که دور بودن از وسایل گرمایشی داغ در هفته اول رنگ زدن موها به جلوگیری از محو شدن رنگ مو و ثابت ماندن رنگ مو ها کمک می کند. از آنجایی که وسایلی مانند اتوی مو و سشوار سرعت پاک شدن رنگ را افزایش می دهند ولی این در حالی است که برخی اوقات استفاده از آن ها ضروری می باشد.

 

سایر روش های ثبات رنگ مو:

  • عدم استفاده از تافت، اسپری های حالت دهنده مو و ژل
  • پرهیز از مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی حاوی آمونیاک، پراکسید، الکل و موا فاسد یا منقضی شده
  • تقویت پوست سر با انواع سرم های حاوی ویتامین
  • انتخاب فیلتر دوش مناسب و استاندارد

منبع : آرگا

بیشتر بخوانید:

راهنمای جامع و کامل رنگ کردن موها در خانه

ترفند رنگ کردن موهای سفید با تکنیک مردانساژ

۱۰ قانون طلایی درباره رنگ کردن موها

روش یکدست کردن رنگ موهای چند رنگ شده یا موهای مش شده

فرمول ترکیب رنگ موهای جذاب پاییزی

 

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید