آموزش حرکات ساده یوگا برای مبتدی ها/ روز جهانی یوگا

889
حرکات ساده یوگا برای مبتدی ها

امروز (۲۱ ژوئن ) ۳۱ اردیبهشت روز جهانی یوگاست. خواستگاه این ورزش کشور هند است و از نظر مردم هند «یوگا هدیه‌ای از آیین باستانی هند است که مظهر یگانگی ذهن و جسم است. یوگا در مورد ورزش نیست و در مورد کشف احساس یکی بودن با تمام هستی و هر آنچه هستی آن را شامل می‌شود است.» اولین سال برگزاری جشن برای روز جهانی یوگا در سال ۲۰۱۵ بود و از آن زمان به بعد بزرگداشت روز یوگا در این روز در سرتاسر جهان تبدیل به یک رسم شد.

در این مطلب به بهانه روز جهانی یوگا چند تا از حرکات ساده یوگا که برای ریلکس کردن و آرامش بدن مفید است را به شما آموزش می دهیم. برای انجام این حرکات نیاز به هیچ مهارت و امکانات خاصی ندارید. فقط قبل از شروع، کمی بدنتان را گرم کنید و هر کدام از این حرکات را به مدت ۳۰ ثانیه انجام دهید. هنگام انجام حرکات نفس عمیق بکشید و حرکات یوگا را با ریتم نفس کشیدنتان همراه کنید. (تمرینات تنفسی یک مبحث پیچیده در یوگاست که نیاز به تمرین و تکرار دارد.) همچنین سعی کنید ذهنتان را افکار منفی خالی کنید و با ذهنی باز و رها یوگا کنید.

شما می توانید با هر سن و سالی یوگا را شروع کنید و هیچ پیش نیازی هم ندارد. اگر می خواهید در خانه یوگا کنید یکی از اپ های آموزش رایگان یوگا را روی موبایلتان نصب کنید و با تمرینات آن پیش بروید. همچنین می توانید از ویدیوها و کلاس های مجازی استفاده کنید.

دامنه حرکات ورزش یوگا بسیار گسترده است و به همین دلیل امروزه انواع یوگا وجود دارد که شامل حرکات با تمرکز بر روی قسمت مشخصی از بدن می‌شود مثل یوگای صورت، یوگای خنده، یوگای بارداری و غیره.

حرکات ساده یوگا برای مبتدی ها

 

حرکت سگ سر پایین downward dog

حرکات یوگا برای مبتدی ها

 

حرکت کبرا cobra pose

حرکات یوگا برای مبتدی ها

 

حرکت درخت tree pose

حرکات یوگا برای مبتدی ها

حرکت جنگجو  warrior pose

حرکات یوگا برای مبتدی ها

حرکت مثلث triangle pose

حرکات یوگا برای مبتدی ها

حرکت رقصنده dancers pose

حرکات یوگا برای مبتدی ها

وضعیت پلانک plank pose

حرکات یوگا برای مبتدی ها

حرکت خم به جلو نشسته seated forward fold

حرکات یوگا برای مبتدی ها

 

بیشتر بخوانید:

حرکات ساده یوگا برای کاهش استرس و رهایی از افکار منفی

چربی سوزی شکم با ۶ حرکت یوگا

آموزش یوگا برای درمان کمر درد

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید