حرکات ورزشی ساده برای از بین بردن غبغب + تصاویر

565
از بین بردن غبغب

غبغب به چربی یا پوست اضافی زیر گردن گفته می شود که این عارضه می تواند ظاهری نازیبا برایتان ایجاد کند. اگر به دنبال روش هایی برای از بین بردن غبغب هستید پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله را دنبال کنید.

غبغب می تواند در اثر عواملی مانند اضافه وزن، عوامل ژنتیکی و ارثی، کم کاری تیروئید، عدم تحرک و ورزش نکردن، شل شدن پوست و… ایجاد شود. در بسیاری از مواقع می توان برای از بین بردن غبغب از روش های جراحی و تهاجمی استفاده کرد اما همان طور که می دانید این روش ها می تواند عوارض زیادی داشته باشد. اما بدون عارضه ترین روش برای از بین بردن غبغب انجام حرکات ورزشی مخصوص این ناحیه است.

 

حرکات ورزشی برای از بین بردن غبغب

تمرین های زیر اگر به صورت مستمر انجام شود میتواند تا حد زیادی در کاهش چربی ناحیه غبغب موثر باشد.

گرم کردن عضلات صورت

از بین بردن غبغب با ورزش

قبل از شروع ورزش باید عضلات گردن و صورت را گرم کنید. استخوان فک پایین را به عقب، جلو و چپ و راست حرکت دهید. این حرکت را آرام و با آرامش انجام دهید.

این حرکت ۸ الی ۱۰ مرتبه تکرار شود. 

 

ورزش ماهی

حرکت ورزشی برای رفع غبغب

سعی کنید عضلات گونه و لب را مانند ماهی به داخل جمع کنید و چند ثانیه در این حالت نگه دارید.

این حرکت را ۱۵ الی ۲۰ بار تکرار کنید. 

 

بوسه به آسمان

ورزش برای رفع غبغب

عضلات گردن خود را محکم نگه دارید و سر خود را به سمت سقف بالا ببرید و زبان خود را به سقف دهان فشار دهید. بعد از چند ثانیه مکث، سر خود را به سمت سینه بیاورید و چانه خود را به سینه فشار دهید.

این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید و هر بار ۵ ثانیه نگه دارید.

 

استفاده از توپ تنیس

توپ تنیس را زیر گردن خود بگذارید و با چانه آن را محکم نگه دارید. سعی کنید با چانه به توپ فشار بیاورید. توپ را به آرامی رها کنید.

این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

 

صورت بیضی

از بین بردن غبغب با ورزش

این برای بالاتر رفتن گونه ها و جوان تر شدن صورت مفید است. سر را به سمت چپ برگردانید و فک پایین را جلو بدهید. سعی کنید به ماهیچه‌های گردن فشار بیاورید. باید کشش ماهیچه‌ها را احساس کنید. سپس سر را به راست برگردانید و همان حرکات را دوباره تکرار کنید.

این حرکت ۵ مرتبه تکرار شود. 

 

مقاومت

از بین بردن غبغب با ورزش

دست‌ها را مشت کنید و درست زیر چانه قرار دهید. سپس چانه را به سمت دست‌ها پایین بکشید و همینطور که مقاومت می‌کنید ماهیچه‌های گردن را بکشید. فشار باید به تدریج زیاد شود. وقتی به نهایت مقاومت رسیدید ۳ ثانیه در همان حالت بمانید. سپس رها کنید و ۵ الی ۷ مرتبه دیگر آن را تکرار کنید.

این حرکت ۵ الی ۷ مرتبه تکرار شود.

لبخند

از بین بردن غبغب با ورزش

دندان‌ها را به هم بفشارید و دهان را ببندید. سپس گوشه‌های لب را تا جایی که می‌توانید بکشید. زبان را به سقف دهان فشار دهید و به تدریج فشار را بیشتر کنید تا کشش ماهیچه‌های چانه را احساس کنید. ۵ ثانیه این حالت را نگه دارید و ۳ ثانیه رها کنید.

این حرکت ۵ الی ۸ مرتبه تکرار شود. 

 

رفع غبغب با ماساژ

یکی دیگر از روش های موثر برای رفع غبغب زیر گلو، ماساژ است. پوست این نواحی را به مدت دو الی سه دقیقه با یکی از روغن های زیر ماساژ دهید.

روغن های مناسب برای ماساژ: روغن نارگیل، روغن جوجوبا، روغن بادام، روغن زیتون

از بین بردن غبغب با ماساژ

جویدن آدامس بدون قند تا حد زیادی در کاهش غبغب موثر است

جویدن آدامس مخصوصا از نوع بدون قند راهی تاثیرگذار برای کاهش چربی های ناحیه چانه و گردن به شمار می رود. از آنجا که آدامس های معمولی قند و کالری زیادی دارند و باعث اضافه وزن و تجمع چربی در بدن می شوند بنابراین حتما از آدامس بدون قند استفاده کنید. جویدن آدامس به صورت روزانه و مستمر باعث تحرک عضلات گردن و چانه و کاهش غبغب می شوند.

بیشتر بخوانید:

موثرترین روش از بین بردن غبغب با هایفوتراپی

روش های موثر برای از بین بردن غبغب و چربی زیر چانه

مخفی کردن غبغب با گریم صورت

آموزش ایجاد زاویه فک با کانتورینگ صورت

راهنمای آرایش برای صورت های گرد و توپر

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید