خوردن این غذای خوشمزه باعث رشد سلولهای سرطانی می شود

232

به نقل از  ایرنا ، محققان مرکز سرطان «مموریال سولان کترینگ» در نیویورک در یک مطالعه 140 زن مبتلا به سرطان پیشرفته سینه را مورد بررسی قرار دادند.

تمامی این افراد سرطان سینه داشتند. محققان در این مطالعه مدت هفت تا 30 روز قبل از عمل جراحی برای برداشتن سرطان این زنان به نیمی از آنها پودر پروتئین سویا که حاوی «جنستین» است و به نیم دیگر دارو نما دادند.

محققان بافت تومور را قبل و بعد از عمل مقایسه کردند و متوجه بروز تغییراتی در بیان برخی ژن هایی که موجب ترغیب رشد سلول های سرطان سینه می شوند در زنانی شدند که مکمل سویا مصرف می کردند.

این تغییرات در زنانی دیده شد که روزی 51.6 گرم سویا (برابر با روزی چهار فنجان شیر سویا) مصرف می کردند. این یافته ها باعث شد محققان نتیجه بگیرند که پروتیین سویا می تواند نهایتا موجب تسریع رشد این بیماری شود.

نتایج این مطالعه موجب بروز نگرانی هایی مبنی بر این شد که سویا می تواند اثر تحریک کننده در ابتلا به سرطان پستان در زنان مبتلا به این بیماری شود. این در حالی است که پیش از این مطالعات نشان داده بودند که مصرف سویا که حاوی بیش از 10 گرم ایزوفلوان باشد در بیمارانی که قبلا مبتلا به سرطان سینه بودند، از عود مجدد بیماری جلوگیری می کند.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید