رفع تیرگی لب ها با روش های خانگی و موثر

3265
رفع تیرگی لب ها

تیرگی رنگ لب ها مشکل بسیاری از خانم ها است مخصوصا افرادی که پوست صورت تیره ای دارند. این اتفاق زیبایی را از لب ها می گیرد. به منظور دستیابی به بهترین نتیجه، این درمان‌های خانگی باید روزانه و برای دوره مشخصی مورد استفاده قرار بگیرند. اگر می‌خواهید که لب‌های نرم، روشن و زیبایی داشته باشید، از درمان‌های خانگی زیر کمک بگیرید. 

 

استفاده از لایه برداری

لایه برداری می تواند باعث حذف تیرگی دور لب و سلول های کهنه بالایی پوست شود و کمک کند تا پوستی روشن و جوان داشته باشید.

  • سه الی چهار روز در هفته از اسکراب لب استفاده کنید تا لایه رویی پوست بالای لبتان را بردارد. می توانید از اسکراب آماده استفاده کنید و یا در خانه به وسیله ی نمک یا شکر خودتان اسکراب بسازید.
  • همچنین می توانید لب های خود را به وسیله ی مسواک لایه برداری کنید. لب ها را خیس کنید و به آرامی و با حرکات دورانی مسواک را روی آنها بکشید. 
  • شما باید حداقل هفته ای یکبار به وسیله ی یکی از روش های فوق لب هایتان را لایه برداری کنید. فقط به یاد داشته باشید که همیشه پس از لایه برداری لبها را مرطوب بکنید. 

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری آرایش لب به روش آمبره


روشن کردن لب های تیره با روغن نارگیل

روغن نارگیل، با توجه به داشتن اسیدهای چرب ضروری و خاصیت تغذیه‌کننده‌اش، عملکرد فوق‌ العاده‌ای برای برطرف کردن تیرگی لب‌ها از خودش نشان می‌دهد. ماساژ دادن لب‌ها با استفاده از روغن نارگیل هم گردش خون در این ناحیه از صورت را تقویت می‌کند. شما می‌توانید چند بار در روز از روغن نارگیل به‌ عنوان نرم کننده لب استفاده کنید. 

 

رفع تیرگی لب ها

روشن کردن لب های تیره با روغن بادام

روغن بادام دارای ترکیبات فوق العاده ای برای جوان سازی پوست لب ها و صاف کردن آن ها می باشد و برای لب های آسیب دیده بسیار عالی عمل می کند.

شما می‌توانید چند بار در روز، لب‌های خودتان را به روغن بادام آغشته کنید تا تغییر رنگ لب‌ها را به‌طور موثر از بین ببرید. 

 

روشن کردن لب های تیره با سرم لیمو و عسل

برای ساختن این سرم، باید آب لیموی تازه را با عسل طبیعی به‌ مقدار مساوی ترکیب کنید. وقتی که این دو ماده کاملا با همدیگر مخلوط شدند، باید لب‌ها را چند بار در روز به این سرم آغشته کنید. بعد از گذشت یک ساعت، از دستمال‌های مرطوب و نرم برای پاک کردن باقی‌مانده سرم از روی لب‌ها استفاده کنید. 

همچنین می توانید آب لیمو ترش را بگیرید و شب قبل از خواب روی لب ها ماساژ دهید. لیمو همچنین می تواند لک های صورت را به راحتی از بین ببرد. این روش را می توانید با عسل هم انجام دهید. 


بیشتر بخوانید: ۱۰ راز داشتن لب های زیبا و خوش فرم


روشن کردن لب های تیره با گلیسرین

گلیسرین، هم از خشکی لب‌ها جلوگیری می‌کند و هم مانع از تیره شدن لب‌ها می‌شود. شما می‌توانید به‌ راحتی و با استفاده از پنبه‌های آرایشی، لایه نازکی از گلیسرین را روی لب‌ها قرار بدهید. برای اثربخشی مناسب باید این کار را هر شب و به مدت زیادی تکرار کنید. 

 

روشن کردن لب های تیره با آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا ‌نقش موثری در جوان‌سازی پوست لب‌ها دارد و آب مورد نیاز لب‌ها را تامین می‌سازد. شما باید هر روز مقداری از ژل آلوئه‌ورا را روی لب‌ها بمالید و بعد از گذشت چند دقیقه، از آب گرم برای شستن آن استفاده کنید.

 

روشن کردن لب های تیره با سرکه سیب

شما باید سرکه سیب و آب را به‌ مقدار مساوی با هم ترکیب کنید و بعد با استفاده از پنبه‌های آرایشی، محلول مورد نظر را روی لب‌های آسیب‌دیده بمالید. قبل از شستن لب‌ها با آب گرم هم باید بین ۱۰ تا ۱۲ دقیقه صبر کنید. 

 


بیشتر بخوانید: آموزش کانتورینگ لب برای برجسته کردن لب ها


 

روشن کردن لب های تیره با روغن زیتون

روغن زیتون دارای سه ویژگی مهم برای لب‌ها است : تغذیه کردن، ‌مرطوب‌سازی و برطرف کردن خشکی یا ترک‌خوردگی لب‌ها. شما می‌توانید از روغن زیتون به‌تنهایی برای تسکین التهاب در لب‌ها استفاده کنید یا آن را با شکر مخلوط کنید و لایه‌بردار طبیعی برای لب‌ها بسازید. روغن زیتون در طول ساعات شب به‌خوبی جذب می‌شود و لب‌ها را تا صبح فردا به حالت مطلوبی می‌رساند. 

 

روشن کردن لب با انار

انار، با توجه به این‌که منبع آنتی‌اکسیدانی فوق‌العاده‌ای است و خاصیت ضدپیری هم دارد، به‌طور طبیعی دو فایده به لب‌ها می‌رساند: روشن کردن رنگ لب‌ها و تغذیه لب‌های آسیب‌دیده. شما می‌توانید دانه‌های شکسته انار را با شیر یا گلاب ترکیب کنید و یک لایه‌بردار مفید بسازید. 

 

روشن شدن لب های تیره با ماساژ یخ

استفاده از تکه های کوچک یخ بر روی لب ها می تواند به خوبی لب ها را مرطوب و تازه و روشن کند. 

منبع:salamatism.com

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید