آیا رنگ کردن موها در دوران بارداری خطرناک است؟

430
رنگ کردن مو در بارداری

بسیاری از خانم ها در مورد رنگ مو و رنگ کردن موها در بارداری، رنگ موی مخصوص بارداری سوالاتی می پرسند که در این مقاله به آن ها پاسخ داده شده است. بارداری دورانی طلایی و دوست داشتنی برای همه خانم هاست که رسیدگی به ظاهر در این دوران برای خانم ها بسیار اهمیت دارد زیرا از افسردگی و مشکلات روحی جلوگیری می کند.

 

آیا رنگ مو در بارداری خطرناک است؟

رنگ مو در بارداری به علت وجود ترکیبات شیمیایی بسیار قوی که از طریق پوست سر جذب می‌شود و وارد سیستم گردش خون نیز می‌شود مناسب نیست.

پراکسید هیدروژن و آمونیاک موجود در ترکیبات رنگ مو، باعث می‌شود که جنین دچار مشکلاتی از قبیل سرطان، عدم رشد، نارسایی ژنتیکی می شود و احتمال نارسایی قلبی را تا ۳% افزایش می دهد.

خانم‌های باردار با رنگ کردن موی خود سعی در ایجاد تنوع در ظاهر خود دارند ولی اگر بدانند که این موضوع باعث به خطر انداختن سلامت فرزند خود می‌شود این کار را نمی‌کنند.

رنگ مو در بارداری

رنگ کردن مو در بارداری

  • خانم‌هایی که قصد بارداری دارند،بهتر است یک ماه قبل از بارداری موهای خود را رنگ نکنند تا میزان خطرات مواد شیمیایی در بدن مادر به حداقل برسد.
  • سعی کنید در ماه‌های قبل از بارداری رنگ مو بزنید که پس از رشد و بیرون زدن ریشه ظاهر بدی نداشته باشید، سبک‌هایی مثل مش روی زمینه طبیعی مو، آمبره و بالیاژ، حالت‌هایی هستند که مو پس از رشد، دچار بهم ریختگی نمی شود.

در صورتی که قصد رنگ کردن موهای خود را دارید، در سه ماه اول بارداری به هیچ وجه اینکار را انجام ندهید. اگر قصد انجام رنگ مو داشتید، در سه ماه دوم یا سوم بارداری (که جنین شکل گرفته است) این کار را انجام دهید.

  • اگر خواستید در سه ماه دوم یا سوم از رنگ مو استفاده کنید، سعی کنید باز هم از روش‌هایی مثل آمبره و بالیاژ و یا هایلایت استفاده کنید، که رنگ تماس زیادی با پوست سر نداشته باشد و رنگ زمان کمتری روی موهای شما بماند.
  • برای رنگ مو در بارداری، موهای خود را اصلا دکلره نکنید زیرا گازهای متصاعد شده از مواد دکلره باعث تاثیرات مخربی بر ریه مادر می‌شود.
  • در صورت استفاده از رنگ مو، حتما از دستکش و ماسک استفاده کنید تا بوی رنگ به مادر و جنین آسیب نزند و رنگ کمترین میزان تماس را با پوست مادر داشته باشد.
  • به یاد داشته باشید مواد شیمیایی موجود در رنگ موهای تیره به مراتب مضر تر از رنگ مو‌های روشن هستند.
  • رنگ‌های مورد استفاده برای مادران باید دارای کیفیت بالا و استاندارد باشد. اصلا از مارک‌های ارزان قیمت و بی‌کیفیت استفاده نکنید! کمی بیشتر هزینه کنید ولی از سلامت جنین خود مطمئن باشید.
  • سعی کنید برای رنگ مو در بارداری از رنگ موی مخصوص بارداری مثل رنگ مو بدون آمونیاک و گیاهی استفاده کنید تا میزان آسیب مواد شیمیایی را به حداقل برسانید.

رنگ موی مخصوص بارداری

در بازار رنگ موهای بسیاری با تنوع مارک فراوان موجود هستند. اما بانوانی که باردار هستند و در شرف مادر شدن هستند، نباید از هر رنگ مویی استفاده کنند. ما به شما استفاده از رنگ موهای بدون آمونیاک را پیشنهاد می دهیم. این رنگ موی مخصوص دوران بارداری است و دارای حداقل میزان مواد شیمیایی هستند.

رنگ ابرو و رنگ مژه در دوران بارداری!

در دوران بارداری به هیچ وجه ابروها و مژه‌های خود را رنگ نکنید، زیرا رنگ مورد استفاده سریعا از طریق پوست جذب می‌شود و ممکن است باعث ایجاد تورم و عفونت و تاول در صورت مادر شود .

برگرفته از مو تن رو

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید