آیا می توانیم در طول دوران پریود موهایمان را رنگ کنیم؟

1206

تقریبا اکثر خانم ها این سوال را در ذهنشان دارند که آیا می توان در دوان پریود موها را رنگ کرد؟ آیا رنگ کردن موها در این دوران نتیجه مطلوب به همراه دارد؟ با ما همراه باشید تا این موضوع را کاملا بررسی کنیم.

آیا می توان در دوران پریود موها را رنگ کرد؟

نمی‌توان جواب مشخص و کاملا واضحی به این سوال داد، چون بدلیل متفاوت بودن تغییرات هورمونی سطح بدن از فردی به فرد دیگر و همچنین جنس مو، پوست و ژن افراد، تاثیر رنگ مو در دوران قاعدگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است

رنگ کردن موها در دوران پریود

 

دوران پریود با تغییرات هورمونی و جسمانی در زنان همراه است. در این زمان سطح هورمون های زنانه یعنی استروژن و پروژسترون (Progesterone) به هم می خورد و این بی‌نظمی هورمونی می تواند دیگر واکنش های بدن را هم تحت‌تأثیر قرار بدهد. به عنوان مثال امکان دارد بعضی از خانم های جوش های صورت را تجربه کنند و بعضی دیگر درد شدیدی در سینه ها و زیر شکم را تجربه میکنند. تغییرات عاطفی و احساسی هم که قسمت جدانشدنی زمان پریود است.

بی نظمی هورمونی و افزایش درجه حرارت بدن و در نتیجه واکنش بدن به تغییرات شیمیایی مانند رنگ کردن مو در دوران قاعدگی، متفاوت و خاص میشود. به همین دلیل زمانی که برخی از زنان در دوره قاعدگیشان موهایشان را رنگ می‌کنند رنگ به خوبی روی موها نگه داشته نمی شود و بیشتر از زمان معمول، رنگ گرفتن موها طول میکشد که این موضوع می تواند به علت نازک ترشدن پوست بدن، موجب سوزش یا خارش در حین رنگ مو شود.

رنگ باز نکردن مو

 

البته این موضوع در همه ی خانم ها بطور یکسان صدق نمی کند، اما غالبا و با نگاهی به تجربه بسیاری از آرایشگران این موضوع صدق میکند، حتی در بسیاری موارد ممکن است رنگی که برای موهای خود انتخاب کرده اید رنگ مورد نظر از آب در نیاید.

اکثر زنان که موهایشان را با رنگهای روشن تر مثل بلوند، قرمز یا پلاتین رنگ می کنند، از رنگ نهایی ناراضی هستند. با توجه به اینکه قدرت نفوذ پذیری رنگ در این زمان کم تر شده، نمی تواند موهای سفید موجود بر روی سر را بطور کامل پوشش دهد.

رنگ کردن موها در دوران پریود

 

این مسئله برای زمانی که میخواهید موهایتان را از رنگ تیره به روشن، در بیاورید، بیشتر ظاهر است، پس، بهتر است منتظر پایان دوره قاعدگی خود باشید و سپس اقدام به رنگ مو نمایید. اگرچه هیچ توضیحی علمی دقیقی درباره تاثیر دقیق رنگ مو در دوران قاعدگی و میزان تاثیر داشتن آن روی مو وجود ندارد، ولی زنان زیای هستند که از این مسئله شکایت دارند.

برگرفته از: mootanroo.com

بیشتر بخوانید:

آموزش رنگ کردن موها به صورت حرفه ای در خانه

ترفند رنگ کردن موهای سفید با تکنیک مردانساژ

روش یکدست کردن رنگ موهای چند رنگ شده یا موهای مش شده

تونر مو چیست؟ / روش برطرف کردن نارنجی شدن رنگ مو

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید