روش نصب Android روی سیستم های دسکتاپ و لپ تاپ

267
این روز‌ها تعدادی از تبلت‌های اندرویدی یافت می‌شوند که مجهز به پردازشگر اینتل هستند. اما اگر بخواهید سیستم عامل محبوب اندروید را‌ روی لپ‌تاپ، تبلت یا سیستم دسکتاپ خود نصب کنید، تکلیف چیست؟ پاسخ این است که اکنون به سادگی می‌توانید این سیستم عامل را مانند هر سیستم عامل دیگر نصب کرده و از آن استفاده کنید. 

 برای نصب سیستم عامل اندروید ‌روی سیستم‌های دسکتاپ و لپ‌تاپ، پیش از این چند روش گوناگون وجود داشت. بهترین راه آن استفاده از Virtual Machine‌ها بود. اما اکنون بهترین راه نصب و استفاده از Android X۸۶ است.

این ابزار نسخه‌ای تغییر یافته از پروژه Android Open Source است که مخصوص به اجرا و راه‌اندازی ‌روی پردازشگر‌های اینتل و AMD طراحی شده و اکنون تیم طراح این ابزار نسخه با ثبات آن را بر مبنای Android ۴. ۴ KitKat منتشر کرده است.

می‌توانید این ابزار را همانند نسخه‌های معمول لینوکس مثل Ubuntu‌ روی سیستم خود نصب کنید و حتی امکان استفاده از آن بدون نصب‌ و با استفاده از LiveCD نیز فراهم است. باز هم دقیقا همانند نسخه‌های پر مخاطب لینوکس.

 

اکنون می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت اصلی این پروژه ( http://www.android-x86.org/releases/releasenote-4-4-r1 ) آخرین نسخه از نرم‌افزار را با نام Android X86 4.4-r1 دانلود و‌ روی سیستم خود نصب کنید.

نکته اینکه به لطف وجود پلاگین‌های ffmpeg و Stagerfright، شتاب دهنده سخت‌افزار OpenGL ES برای کارت‌های گرافیکی اینتل یا AMD Radeon و لانچر KitKat امکان اجرا و نمایش بازی‌ها و ویدئو‌های HD و Full HD بر روی این سیستم عامل وجود دارد.

منبع: تابناک

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید