زیبایی صورت؛ برای زیباتر شدن به این نکات توجه کنید

846
لیفت صورت

رپورتاژهمیشه این عبارت را شنیده‌ایم که زیبایی درون مهم‌تر از زیبایی برون است. بارها شنیده‌ایم که نباید از روی ظاهر دیگران را قضاوت کنیم و بهتر است به شناخت درون آن‌ها و خصوصیات رفتاری و اخلاقی آن‌ها برسیم. اما واقعیت این است که نمی‌توان منکر زیبایی‌های ظاهری شد. هر کسی با دیدن زیبایی صورت متوجه فرد زیبارو می‌شود و تمایل دارد به چهره‌ی او زل بزند.‌ بنابراین بیشتر ما دوستدار زیبایی هستیم و تمایل داریم زیباتر به نظر برسیم. اما زیبایی صورت چیست؟

با بالا رفتن سن افتادگی پوست و همچنین شل شدن پوست به ویژه در صورت اتفاق می‌افتد که روی زیبایی صورت تاثیر گذار است که معمولا افراد به دنبال راهی برای رفع این افتادگی هستند که در نظر داریم دو نوع لیفت (لیفت صورت و لیفت شقیقه) را مورد بررسی و معرفی قرار دهیم که با کمک لیفت صورت و لیفت شقیقه افتادگی پوست در صورت رفع میگردد.

زیبایی صورت چیست؟

بدون شک این جمله‌ی معروف به گوش شما هم رسیده‌است که زیبایی در چشمان بیننده است. بنابراین نمی‌توان تعریف مطلقی از زیبایی ارائه داد. هر چند، دانشمندان و زیبایی شناسان، معیارها و ملاک‌های استانداردی را برای تشخیص زیبایی در یک فرد مشخص کرده‌اند که طبق آن‌ها می‌توان یک فرد را زیبا نامید. 

لیفت صورت

لیفت صورت چیست؟

با افزایش سن پوست صورت و گردن شل شده و روی گونه‌ها، خط فک و اطراف لب چین و چروک زیاد می‌شود. بسیاری از افراد به دنبال روش‌های زیبایی برای حل این مشکل هستند. بهترین راه برای ایجاد ظاهری جوان‌تر و رفع افتادگی و چین و چروک پوست لیفت صورت و گردن است. برخی افراد برای تاثیر بهتر لیفت صورت را در کنار لیفت گردن انجام داده و از این تغییرات راضی بوده‌اند. چرا که یکی از روش‌های تاثیرگذار برای بهبود آثار پیری لیفت گردن است.

 

لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه یک نوع عمل زیبایی برای بالا کشیدن گوشه ابرو، از بین بردن خطوط پنجه کلاغی و سفت شدن پوست در ناحیه اطراف شقیقه است. افرادی که می‌خواهند چشمانی بازتر و ظاهری جوان‌تر داشته باشند، با لیفتینگ شقیقه به نتیجه مطلوبی می‌رسند. لیفتینگ شقیقه یک عمل مستقل است. اما زیادی آن را به صورت ترکیبی انجام می‌دهند. به عنوان مثال لیفت شقیقه همراه با جراحی بلفاروپلاستی (جراحی پلک) یا همراه با لیفت صورت انجام می‌شود.

لیفت شقیقه

هزینه لیفت صورت

اگر قصد جراحی لیفتینگ گردن را دارید، باید به هزینه‌های جانبی نیز توجه کنید. هزینه بیهوشی، مرکز جراحی، جراح، دستیاران، آزمایش‌های پزشکی و نسخه دارویی در مجموع هزینه بالایی برای شما خواهد داشت. اما قیمت لیفت گردن بدون جراحی پایین‌تر است. تجربه پزشک متخصص و امکانات موجود برای لیفتینگ در قیمت‌گذاری موثر هستند.

این نکته را در نظر داشته باشید، که بیمه درمانی هزینه‌های مربوط به لیفتینگ را پوشش نمی‌دهد. این عمل تنها جنبه زیبایی داشته و برای درمان از آن استفاده نمی‌شود. به همین دلیل تمامی هزینه‌های مربوط به لیفت برعهده مراجعه‌کننده می‌باشد.

هزینه لیفت شقیقه

هزینه لیفت شقیقه در روش‌های مختلف یکسان نیست. بدون شک جراحی شقیقه هزینه بیشتری دارد. در لیفت با تزریق ژل برند ژل و میزان حجم ژل استفاده شده در قیمت‌گذاری موثر است. همچنین تجربه پزشک متخصص زیبایی و موقعیت کلینیک می‌تواند قیمت لیفت شقیقه را افزایش دهد. از آن‌جایی که لیفتینگ یک روش زیبایی محسوب می‌شود، بیمه درمانی هزینه‌های آن را پوشش نمی‌دهد. بیمه درمانی در رابطه با اقدامات حیاتی طبق توصیه پزشک کاربرد دارد. انجام لیفت درنواحی مختلف توسط هیچ پزشکی برای درمان توصیه نمی‌شود.

چه عواملی در زیبایی صورت تاثیر گذار است؟

برای یافتن این معیارها تحقیقات و پژوهش‌های بسیاری انجام شده‌است و جوامع آماری انتخاب‌شده از نژادها، فرهنگ‌ها و سنین مختلف بوده‌اند. سپس از تصاویر مختلف واقعی و غیرواقعی برای قضاوت زیبایی استفاده شده‌است. همچنین عامدا بر روی بعضی از اعضای صورت، تغییرات غیر واقعی انجام شده‌است تا تمایلات اشخاص گروه‌بندی شوند. 

بعد از جمع‌آوری پرسش‌نامه‌های بسیار و تحقیقات گسترده، در نهایت ویژگی‌های کلی که در زیبایی صورت موثر هستند، مشخص شدند. در ادامه به معرفی این معیارها می‌پردازیم. 

 1. تقارن

اعضای صورت معمولا زوج هستند و قرار گرفتن آن‌ها در دو طرف صورت، متقارن است. البته بهتر است بدانید که همیشه میزان اندکی عدم تقارن در اعضای بدن وجود دارد و هر دو طرف بدن به طور ۱۰۰% مشابه هم نیست. اما یک تقارن نسبی در این اعضا، بخصوص در اعضای صورت دیده‌می شود. کسانی که در چهره‌ی آن‌ها تقارن وجود ندارد، معمولا زیبا در نظر گرفته نمی‌شوند. 

تقارن یکی از ویژگی‌هایی است که صرف نظر از نژاد، فرهنگ، سن و جنسیت، خوشایند بوده‌است و تقریبا همه نسبت به این ویژگی بازخورد مثبت نشان‌داده‌اند. تقارن تنها به صورت محدود نمی‌شود و زیبایی را به تقارن داشتن در اندام‌ها نیز نسبت می‌دهند. مثلا سینه‌ متقارن از زیبایی‌های اندام محسوب می‌شوند و کسانی که سینه‌های متقارنی ندارند به پروتز سینه و فیلرها تمایل نشان‌می‌دهند. 

۲٫                  ویژگی‌های ثانویه‌ی جنسی

یکی دیگر از مواردی که بر جذابیت‌های صورت می‌افزاید، ویژگی‌های ثانویه‌ی جنسی است. مثلا بعد از بلوغ، در مردان موهای صورت ضخیم می‌شود و از زیبایی‌های چهره محسوب می‌شود. همچنین در زنان، خطوط صورت زاویه‌های بیشتری گرفته و ورم بینی و جوش‌‌های صورت رفع می‌شوند و این مسئله بر زیبایی چهره‌ی آن‌ها می‌افزاید. در واقع بعد از بلوغ، بر مردانگی و زنانگی چهره‌ی مرد یا زن افزوده می‌شود و این در بهبود زیبایی صورت تاثیر دارد. این تغییرات به علت بالا و پایین شدن هورمون‌ها در بدن مرد و زن ایجاد می‌شود. 

آیا زیبایی صورت زنان و مردان متفاوت است؟

به طور کلی مواردی که یک چهره را زیبا می‌کنند، در مرد و زن مشترک هستند، اما تعریف آن‌ها در مرد و زن متفاوت است. مثلا موهای ضخیم در صورت از زیبایی‌های چهره در مردان و از اشکالات ظاهری در زنان است. تناسب، تقارن و سلامت مواردی هستند که در هر دو جنس برای ایجاد و پایداری زیبایی ضروری هستند، اما این زیبایی به شکلی متفاوت در هر دو جنس بروز می‌کند. 

۳٫                  سلامت

 زیبایی در کنار سلامت است که معنا می‌یابد و میسر می‌شود. تصور کنید که فرد مشکل کبدی و یا گوارشی داشته‌باشد؛ در این صورت اختلال در عملکرد کبد می‌تواند بر رنگ رخسار بیمار تاثیر بگذارد و زردی بروز کند. در این صورت از شفافیت و زیبایی صورت وی کاسته می‌شود. یا تصور کنید که فرد بیماری پوستی داشته باشید و بر صورت وی بثورات پوستی نمایان شود. در این صورت زیبایی صورت کم شده و نمی‌توان یک فرد ناسالم را از نظر عموم افراد زیبا دانست. 

۴٫                  تناسب

از مهم‌ترین مواردی که نقش کلیدی در تعیین زیبایی صورت دارد، تناسب اعضای صورت با هم دیگر است. ممکن است اعضای چهره‌ی یک فرد، جدا از هم فوق‌العاده به نظر برسند، اما در کنار یکدیگر ترکیب جالبی را نسازند. 

بایدها و نبایدها برای داشتن صورت زیبا

با رعایت نکات زیر می‌توانید مطمئن باشید که زیبایی در شما دوام بیشتری خواهد داشت.

روتین‌های پوستی را رعایت کنید

برخی از این روتین‌ها عبارت‌اند از؛

 • پاکسازی صورت از آرایش
 • استفاده‌ی منظم از ضدآفتاب
 • آبرسانی منظم به پوست
 • استفاده از تونر و ماسک‌های پوستی

راه‌های خانگی برای داشتن صورت زیبا

 1. آرامش داشته‌باشید. به اندازه‌ی کافی استراحت کنید. 
 2. از ماسک طبیعی عسل و دارچین، عسل یا تخم مرغ استفاده کنید. 
 3. پوست‌های خشک را با روغن‌های طبیعی چرب کنید. 
 4. پوست‌های چرب‌ را با اسکراب‌های طبیعی پاک‌سازی کنید. 
 5. رطوبت را در اطراف خود حفظ کنید. می‌توانید یک کتری آب جوش روی بخاری بگذارید. 
 6. آلوئه‌ورا برای پوست معجزه‌‌آساست. 
 7. عصاره‌ی گوجه‌فرنگی می‌تواند خستگی پوست شما را رفع کند. 
 8. پوست را با روغن چای ماساژ دهید. 
 9. روغن نارگیل می‌تواند دوست خوبی برای پوست شما باشد، آن را به پوست بمالید.

آیا برای داشتن صورت زیبا به سراغ لیفت یا تزریق ژل برویم؟

کسانی به لیفت صورت یا لیفت شقیقه و یا تزریق ژل نیاز پیدا می‌کنند که از چهره‌ی خود ناراضی بوده و یا اشکال ظاهری در صورت آن‌ها وجود داشته‌باشد. همچنین این روش‌ها می‌توانند انتخاب مناسبی برای جوان‌سازی پوست باشند. 

رپورتاژ آگهی

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید