عرق سوز شدن و حساسیت پوست در فصل تابستان

393
فصل تابستان

برای بسیاری از افراد، عرق سوز شدن اولین هدیه فصل گرماست اما حساس شدن پوست، تنها مشکلی نیست که به دلیل تعریق بیش از اندازه در روزهای گرم ایجاد می‌شود؛ از دست رفتن رطوبت بدن و رشد مهارناپذیر قارچ‌های پوستی هم از مشکلاتی است که بسیاری از افراد به دلیل انتخاب پوشش نامناسب در تابستان به آن دچار می‌شوند. اگر آفتاب سوختگی، حساس شدن پوست پا و گردن و بوی بد بدن در روزهای گرم بیشتر از هر چیز شما را آزار می‌دهد، این مطلب را بخوانید. ما به شما در انتخاب مناسب‌ترین لباس‌ها برای فصل گرما کمک می‌کنیم.

مانتوهای ضد عرق

مانتو‌های آزاد و نخی که این روزها باب شده‌اند، کار شما را راحت‌تر کرده‌اند و نه‌تنها به‌خاطر پیروی از مد روز، بلکه برای کمتر عرق ریختن در تابستان چاره‌ای جز کمک گرفتن از مانتوهای گشاد نخی ندارید. پس پوشش‌های چین‌دار یا مدل‌هایی که پارچه ضخیم‌تری دارند را کنار بگذارید و استفاده از رنگ‌های تیره را هم فراموش کنید. لباس‌های روشن اجازه نمی‌دهند که گرما در پوشش شما حبس شود و آزارتان دهد. الیاف مصنوعی بدترین انتخاب برای فصل تابستان هستند. بهتر است در این فصل سراغ مانتوهای الیاف طبیعی که به راحتی در بازار پیدا می‌شوند بروید یا چروک شدن پارچه‌های نخی را به جان بخرید و از آنها کمک بگیرید.

320151_514


زیرپیراهنی‌های ضد قارچ

تصور می‌کنید نپوشیدن زیر پیراهنی احساس گرما را کمتر می‌کند؟ اگر در این فصل زیر پیراهنی‌تان را کنار بگذارید، عرق بدن‌تان مستقیما به پیراهن شما می‌رسد و نه تنها لکه‌های ناخوشایندی را در آن ایجاد می‌کند، بلکه بوی عرق بدن‌تان را شدیدتر می‌کند. زیر پیراهنی‌ها اگر از جنس مناسبی انتخاب شوند، نه‌تنها احساس گرما را بیشتر نمی‌کنند، بلکه با جذب عرق در کاهش دمای بدن و داشتن ظاهری مناسب به شما کمک می‌کنند. لباس زیرتان را از پارچه‌های نخی و کتان انتخاب کنید. زیرپوش‌های پلاستیکی نه‌تنها تعریق را بیشتر می‌کنند، بلکه فضای مناسبی برای رشد قارچ‌ها و ایجاد بیماری‌های پوستی فراهم می‌کنند.

کلاه‌های ضد آفتاب سوختگی

کلاه و دستکش نخی را در آفتاب تابستان فراموش نکنید. نگران ظاهرتان نباشید، شما می‌توانید یک کلاه لبه پهن زیبا و هماهنگ با لباس‌های‌تان را انتخاب کنید که هم به ظاهرتان لطمه‌ای نزند و هم مانع تابیدن مستقیم آفتاب به صورت‌تان شود. گذشته از این، هنگام رانندگی دستکش نخی سفید دست‌تان کنید تا پوست‌تان آفتاب سوخته نشود و آسیب نبیند. بهترین گزینه کلاه‌های لبه پهن حصیری هستند اما اگر مدل مناسبی در میان آنها پیدا نکردید، تنها کافی است اصل لبه پهن بودن و خنک بودن را رعایت کنید.

شلوارهای ضد عرق‌سوزی

شلوارهــای جیـن چسبان را فراموش کنید. عرق‌سوز شدن یکی از مشکلات شایع این فصل است و شلوارهای تنگ از مسببان اصلی دچار شدن به آن هستند. شلواری گشاد و نخی را انتخاب کنید تا هوا به راحتی از آن عبور کند و به قارچ‌ها و باکتری‌ها مجال زندگی را ندهد. شاید تصور کنید با پوشیدن شلوار ورزشی در خیابان تیپ‌تان را تابستانی کرده‌اید، اما مراقب باشید! بسیاری از این شلوارها از الیاف مصنوعی ساخته شده‌اند و پلی‌استر زیادی در پارچه‌شان به کار رفته است.

اگر شلوار ورزشی نخی و آزاد پیدا نکردید، می‌توانید با پوشیدن شلوار لنین یا الیاف طبیعی خیال خود را راحت کنید. مهم این است که جریان هوا به پوست شما برسد، پس زیاد سختگیر نباشید.

پیراهن‌های ضد حساسیت

شاید تصور کنید شلوارهای کوتاه بهترین گزینه برای خنک ماندن در خانه هستند، اما جنس لباس خانه‌ای که انتخاب می‌کنید بیشتر از ابعاد آن در خنک ماندن یا عرق کردن تاثیر دارد. شلوارها و تاپ‌هایی که 
پلی استر زیادی دارند، بدترین انتخاب برای تابستان شما هستند. بدن شما برای خنک شدن در این فصل به لباسی آزاد از الیاف طبیعی نیاز دارد، پس گول زیبایی لباس‌های چسبان و براق را نخورید. لباس خانه تابستانی‌تان را از رنگی شاد و پارچه‌ای نخی انتخاب کنید. پوشیدن یک لباس آزاد در خانه، پس از گذراندن روز گرم کاری آرامش را به بدن شما برمی‌گرداند و اجازه نمی‌دهد حساسیت‌های پوستی شما را آزار دهد.

320150_377


کفش‌های ضد بو

ممکن است تصور کنید حذف جوراب در این فصل به خنک شدن پای شما کمک می‌کند. اما اگر اهل پوشیدن کفش‌های چرم مصنوعی مثل کتانی‌ها هستید، توصیه می‌کنیم پوشیدن جوراب نخی را فراموش نکنید. پای برهنه شما در کفش بیشتر عرق می‌کند و نه‌تنها احساس گرمای بیشتری را به شما منتقل می‌کند، بلکه بوی ناخوشایندی هم می‌گیرد. گذشته از این، در تابستان هرگز سراغ کفش‌های چرم مصنوعی نروید و سلامتی پوست پا و بهداشت‌تان را قربانی زیبا بودن این کفش‌ها نکنید. یادتان نرود که محیط مرطوب و تاریک این کفش‌ها، بهترین جا برای رشد قارچ‌های پوستی است.پوشیدن صندل‌های روباز، آن هم بدون جوراب پوست پای‌تان را تیره و چند رنگ می‌کند. شاید بهترین گزینه برای گذراندن تابستان، یک کفش خنک پارچه‌ای یا کفش‌هایی که رویه پرسوراخ و تهویه مناسبی دارند ، باشد.

آستین بلندهای ضد سرطان

می‌خواهید در این هوای گرم، لباسی خنک به فرزندتان بپوشانید؟ شاید پیراهنی بدون آستین و کوتاه اولین انتخاب شما باشد اما اشتباه می‌کنید؛ تابش مستقیم آفتاب به پوست شما نه‌تنها او را گرمازده می‌کند، بلکه پوستش را هم می‌سوزاند. یادتان نرود که قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم خطر ابتلا به سرطان پوست را بالا می‌برد. پس برای جلوگیری از این اتفاق‌ها از یک بلوز و شلوار نخی یا پیراهنی بلند کمک بگیرید.

لباس‌ های بدون آستین نه‌ تنها مانع عرق کردن فرزندتان نمی‌شوند، بلکه تعریق او را هم بیشتر می‌کنند. یک پوشش نازک و نخی که به راحتی جریان هوا از آن عبور می‌ کند، می‌تواند عرق بدن را به خود جذب کند و بدن را خنک نگه دارد.

چادرهای ضد بو

اگر چادری هستید، در این فصل خیال پوشیدن چادرهای سنگین و شرمن را از سر بیرون کنید. این چادرهای مجلسی بیشتر از هر پارچه‌ای حرارت را جذب و در خود حفظ می‌کنند و کنترل آنها در روزهای گرم تابستان هم کار آسانی نیست. شاید بهتر باشد در فصل تابستان، بیش از اندازه فاخر پوشیدن را قربانی بهداشت و آسایش‌تان کنید. تعریق زیاد نه‌تنها بدن‌تان را بد بو می‌کند، بلکه ممکن است به‌خاطر  از دست رفتن بیش از اندازه بدن، شما را روانه بیمارستان هم بکند. بهتر است چادرتان را از پارچه سبک‌تری که بافت درشت دارد انتخاب کنید و به جای چادرهای قدیمی، از مدل‌های جدیدی که جلوبسته و آستین‌دار هستند استفاده کنید تا بتوانید زیر آنها مانتوی تونیک‌مانند و نخی بپوشید.

 

منبع: سیب سبز

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید