علل بروز آکنه و جوش در بزرگسالان

163
جوش و آکنه در بزرگسالان

دلایل زیادی برای آکنه و جوش در بزرگسالان وجود دارد.ولی هیچ کس علت دقیق جوش های خود را نمی داند، زیرا گوناگونی دلایل باعث چنین آکنه ها می شود که به یکدیگر وابسته و متصل اند.

در این مقاله از شبره دلایل آکنه و جوش در بزرگسالان را برای شما بیان می کنیم:

علل ایجاد آکنه و جوش در بزرگسالان

پوست چرب یکی از علل ایجاد جوش

یکی از دلال اصلی جوش صورت، پوست چرب است. زیرا پوست به طور طبیعی یک ماده روغنی ترشح می کند که مانع رسیدن هوا به منافذ پوست می شوند و هم چنین باعث می شوند سلول های مرده، در زیر پوست باقی بمانند و مسدود شوند.در چنین حالتی ، میکروب ها به راحتی رشد می کنند و به تورم و یا ضایعات پوستی تبدیل می شوند.

ارث

ویژگی های ژن افراد نیز بسیار تاثیر گذار است.اگر یک فرد مشکل آکنه در خانواده خود دارد، احتمال مبتلا شدن به آن بسیار است.

 

رژیم غذایی نامناسب

باید رژیم غذایی خود را منظم کرده و از خوردن زیاده از حد برخی مواد غذایی مانند: شکلات، شکر،…و پرهیز کنید.زیرا این مواد باعث افزایش جوش و آکنه می شوند.

 

پاک کننده های پوست (کلینزر)

اگر عادت استفاده از پاک کننده های صورت را دارید، سعی کنید محصولی را انتخاب کنید که دارای موادی باشد که کم تر به پوستتان آسیب برساند. زیرا برخی از این مواد که در این محصولات استفاده شده اند، سبب بوجود آوردن جوش می شوند.

جوش در بزرگسالان

اختلالات هورمونی

بسیاری از قرص های بارداری، سبب بوجود آوردن جوش و آکنه می شوند. زیرا اینگونه قرص ها باعث تغییر و به هم ریختن هورمون ها می شوند. سعی کنید با پزشک خود مشورت کنید تا قرصی را به شما پیشنهاد دهد ، که کمتر باعث این تغییرات هورمونی شود.

 

عرق کردن

این اصطکاک و یا مالش بین پوست بدن شما و لباس ها و پارچه ها باعث ریزش عرق می شود. که یک زمینه ایده ال برای پرورش باکتری است.و همین عامل موجب بروز جوش در این محل میشود پس سعی کنید همیشه از این امر جلوگیری کنید.

 

آلودگی هوا و محیط

ممکن است در محلی که کار می کنید، تماس زیادی با مواد شیمیایی داشته باشید. برخی محیط های کاری این چنین هستند و باعث بوجود آمدن جوش و آکنه می شوند.

منبع: سایت آرایشیک

 

بیشتر بخوانید:

پیشگیری از جوش صورت در دوران قاعدگی و درمان آن

 معرفی ماسک عالی روشن کننده و ضد جوش صورت

روش پوشاندن جوش صورت با آرایش

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید