فواید بی شمار واجبی (نوره) برای بدن

100524

 واجبی چیست؟

نوره یا همان واجبی (طین، حنازرد)  که به پودر نظافت هم معروف است یک پودر ترکیبی سفید رنگ می باشد که از آمیخته شدن آهک و زرنیخ درست می‌شود و جهت از بین بردن موهای بدن به کار گرفته می شود.

 اگر از نوره های سنتی و اصیل که دارای آرسنیک هست استفاده شود شما هر وقت نوره استفاده می کنید در واقع دارید خود را علاوه بر نظافت، شیمی درمانی می کنید.

نحوه استعمال نوره

۱٫ مقداری از نوره را در ظرف ریخته و با مقدار بسیار کم آب داغ مخلوط کنید. (حالت خمیری داشته باشد.)

۲٫ سریع از نوک پا به‌سمت بالا روی بدن نوره بگذارید تا به زیر گردن برسد.

۳٫ بعد از حدود ۵ دقیقه آب نوره خشک شده و ترک ترک می‌شود که موقعیت خوبی برای کندن آن است.

۴٫ دقت شود اگر در حین نوره کشیدن و قبل از رسیدن نوره به زیر گردن، قسمتهای پایینی خشک شود، قبل از ادامه دادن نوره به‌سمت بالا، ابتدا قسمتهای خشک‌شده را بردارید و بعد نوره‌کشی را ادامه دهید.

۵٫ پوست قسمتهای زیر شکم تا زانو و قسمت سر سینه حساس‌تر از نواحی دیگر است لذا در گذاشتن و برداشتن نوره در این نواحی بیشتر دقت کنید و ممکن است نیاز باشد که زودتر بردارید.

۷٫ بعد از برداشتن نوره از کل بدن، به زیر دوش ولرم رفته و با کیسه یا لیف پشمی آرام‌آرام رد آن را هم از بدن بردارید.

۸٫ بعد از شستن نوره از بدن، بهتر است کل بدن را از فرق سر تا نوک پا حنا بمالید و بعد از حدود پنج دقیقه خود را بشویید.

۹٫ خانم های باردار لطفا قبل از استفاده از بی ضرر بودن این مواد برای خودشان و فرزندشان اطمینان پیدا کنند.

۱۰٫ هنگام استفاده از نوره حتما از دستکش استفاده کنید زیرا باعث شکننده شدن ناخن ها می شود.


بیشتر بخوانید: راهکارهای موثر جهت درمان موهای زائد چانه


خواص معجزه گر نوره (واجبی – داروی نظافت)

از امام رضا (ع) روایت شده که می فرمایند:

یک روز در میان از نوره (واجبی) استفاده نمایید و اگر نشد دو روز در میان ، اگر نشد سه روز در میان ، اگر نشد هفته ای یک بار ، اگر نتوانستید دو هفته یک بار ، اگر نتوانستید سه هفته یک بار ، نتوانستید ماهی یک بار و حتی اگر پول نداشتید قرض کنید و این کار را انجام دهید و اگر چهل روز بگذرد و کسی از نوره استفاده نکرد ، مسلمان نیست.

و نیز از امام صادق (ع) روایت شده که می فرمایند:

دستور نوره کشیدن هر پانزده روز است ، کسی که بیست و یک روز بر او بگذرد و نوره نکشیده باشد اگر پول ندارد به عهده خدای بزرگ قرض گیرد و نوره (واجبی) کشد کسی که چهل روز بگذرد و نوره نکشد نه مؤمن باشد و نه مسلمان و نه کرامتی دارد.

از امام رضا (ع) روایت شده که می فرمایند:

نوره (واجبی) وقتی به بدن گذاشته می شود علاقه مرد را به زن و زن را به مرد شدیدا شدت می دهد و وقتی زیر بغل گذاشته می شود شانه را قوی و دید را زیاد می کند.

در کتب قدیمه طبی آمده است: کسی که نوره می گذارد دچار رماتیسم نمی شود و سرطان خون نمی گیرد.

آرسنیک

فواید نوره از نظر طب

با توجه به آنچه که در شرع مقدس اسلام گفته شد و تحقیقات انجام شده می توان نتیجه گرفت که استفاده از پودرهای موبـرعلاوه بر پاگیزگی بدن خواص پزشکی فراوانی دارند که بدین شرح است؛ نوره بدن را شیمی درمانی طبیعی می کند، استفاده ازآن پیشگیری کننده از سرطان پوست است، خانمها اگر در هنگام استفاده از آن کمی از آن را برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل استفاده کنند هرگز به سرطان سینه مبتلا نمی شوند.

بوی ناخوشایند آن نیز درمان کننده و پیشگیری کننده است، اگر آن را بو کنید هرگز سرطان خون نمی گیرید و بدن را در مقابل بیماریها بیمه می کند. استفاده از دارو برای زنان و مردانی که مشکل کاهش میل جنسی دارند نیز باعث افزایش میل جنسی می شود.


بیشتر بخوانید: ماسک خانگی برای رفع موهای زاید بدن


نوره (واجبی) از نظر علمی

سه تا ماده حیاتی در نوره است که عبارتند از: آرسنیک ، فسفر ، گوگرد که از طرف وزارت بهداشت اعلام شده است: نوره هایی که بفروش می رسد غیر بهداشتی است مگر آنکه آرسنیک آن را خارج کنند چون آرسنیک سرطان زاست.

که متأسفانه دستور داده اند و تمام کارخانه ها آرسنیک موجود در نوره را خارج کرده اند (البته نوره دارای آرسنیک به صورت سنتی و غیر کارخانه ای هنوز موجود است) و باید بدونید که این پودر های موبری که اغلب به صورت معطر هم هستند عاری از آرسنیک می باشند و در نتیجه جز خاصیت مو زدایی هیچ خاصیت دیگه ای ندارند. پس باید به دنبالواجبی اصل باشید. همان ها که بوی بسیار تند و نه چندان خوبی دارند.

ولی وزارت بهداشت نمی داند که این آرسنیکی که از نوره ها خارج کرده اند کجا می رود. این ماده حیاتی به قیمت مفت از کشور خارج می شود و به اروپا می رود ؛ از یک سو نوره (واجبی) بی خاصیت می شود و از طرف دیگر این آرسنیک با پاره ای دست کاری شیمیایی دوباره به عنوان آخرین داروی شیمیایی ضد سرطان خون برای شیمی درمانی با قیمتی بسیار گزاف به کشور برمی گردد.

از این رو این ماده بسیار حیاتی هست و باید سالم و بدون دست کاری ، به صورت سنتی استفاده گردد و قطعا داروی خوب ضد سرطان است.

طریق وارد کردن این مواد ضد سرطانی از طریق تنفس و پوست است و مدت زمان آن نیز همان مدتی است که موها را از بین می برد و اگر بیشتر بماند پوست می سوزد و باید نوره (واجبی) در محیطی کوچک و خنک به بدن گذاشته شود تا در این مدت از طریق تنفس و بو وارد ریه ها و سپس خون شود تا هر بار که نوره گذاشته می شود مقدار زیادی سرطان از بدن خارج شود.

منبع: دنیای اطلاعات/ alodoctor.com

15 نظرات

  1. با سلام .من دچار مولوسکوم شدم وه یجا خوندم که اگه تیغ بزنی یا از واجبی استفاده کنی باعث پخش بیشتر آن میشی میخواستم بدونم آیا میشه از واجبی برای شیو‌کردن استفاده کرد اصلا برای مولوسکوم مضره یا مفید متشکر از شما

    • از عطاری های قدیمی میشه راحت پیدا کرد در کیسه های سفید فروخته میشه.

  2. دوست عزیز من زیر گلوم حساسیت پیدا کردم و نمیتوانم از ریش تراش یا ماشین ریش تراش استفاده کنم چرا که تا چند روز احساس روش میکنم میتونم از واجبی برای زیر گلوم استفاده کنم .جواب بدید سپاسگزارم.

    • بله میتونید استفاده کنید اما اگه موهای زیر گلو خیلی ضخیم باشه شاید به راحتی با واجبی از بین نره. بهتره امتحان کنید.

  3. یجا نوشتید آرسنیک سرطان زاست. بعد نوشتید ضدسرطان. اطلاعات رسانیتون رو درست کنید

    • دوست عزیز در مطلب ذکر شده که آرسنیک از نظر وزارت بهداشت سرطان زاست و از واجبی ها حذف شده است. در حالی که طبق نظر طب سنتی واجبی حاوی آرسنیک برای بدن بسیار مفید است.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید