مدل های زیبای شینیون رومی

2107

زنان رومی را با ردای رنگارنگ، تاج های آویزان و پوست زیبایشان می شناسند اما یکی دیگر از مهم ترین شناسه هایی که از آنان به یادگار مانده مدل موهایشان است که با نام شینیون رومی شناخته شده است. نوعی بافت که هم ساده است هم سبکی خاص را دنبال می کند و موجب شده هنوز که هنوز شینیون رومی از محبوبیت بالایی برخوردار باشد.  مدل های متنوع شینیون رومی را به تصویر می کشد.

 

بافت مو به شکل تاج

شینیون شینیون

 

این  مدل شینیون رومی، مدلی از بافت مو است که مثل تاج دور سر می چرخد. مدلی که در عین سادگی پیچیدگی های خاص خودش را دارد. این مدل بافت مو از یک سمت شروع، تمام مو بافته شده و در سمت دیگر به زیر موها متصل می گردد.

 


بیشتر بخوانید: آموزش شینیون فرانسوی کلاسیک 


 

شینیون رومی با دو بافت

شینیون

 

زنان رومی عاشق موهای بافته بودند. بسیاری از مدل های شینیون رومی نیز با بافت مو آغاز می شود. این مدل شینیون رومی در عین سادگی بسیار زیبا و چهره ای شیک به شما می دهد. موها را از دو سمت به داخل ببافید و در جایی که دو بافت به یکدیگر می رسند آنها را با هم ترکیب کرده و به یک بافت تبدیل کنید. ترکیب دو بافت در این مدل شینیون رومی معمولا در یک سمت گردن و زیرگوش قرار می گیرد.

 

شینیون رومی با بافت پشت سر

شینیون

 

زنان رومی برای نمایش دادن زیباییشان از سبک های ساده ای استفاده می کردند و هیچ کاری را با بیش از اندازه انجام دادن به نمایش نمی گذاشتند. نمونه آن را می توان در مدل های جمع کردن موها دید. مدل هایی که ساده در عین حال شیک هستند و زیبایی های پنهان افراد را نشان می دهند. در این مدل شینیون رومی نیز مانند سایر مدل هایی که به آنها اشاره شد بافت مو نقش اساسی دارد.بافت مو از دو سمت آغاز می شود و در پشت سر پیچیده می شود.

 


بیشتر بخوانید: مدل های شینیون موی کم پشت


 

شینیون رومی میانه سر

شینیون شینیون

 

برخلاف مدل تاج که بافت مو دقیقا از جلوی سرآغاز می شد در این مدل شینیون رومی، جلوی مو آزاد می ماند و بافت از کمی عقب تر و وسط سر آغاز می شود. نیازی نیست تمام مو بافته شود و می توان در جایی که بافت موها به هم می رسند از کش سر استفاده کرد و کمی به موهای پشت سر پف داد و موهای بسته شده را زیر بافت برد و با سنجاق به سر متصل کرد. برخی اوقات این مدل را بدون بافت نیز انجام می دهند، برای اینکار از هدبند استفاده می شود و پایین مو داخل هدبند رفته و طوری قرار می گیرد که ثابت و شکل تاج به خود بگیرد. این مدل شینیون رومی برای افرادی که موهای کوتاه دارند مناسب است.

 

بافت مو نیمه باز

شینیون

 

این مدل ساده و سریع بخصوص برای میهمانی های دورهمی و غیررسمی مناسب است. با همان بافت داخل مو آغاز کنید و دور سر مثل نیم تاج ببافید. از جلوی سر به سمت پشت رفته و همه مو را در بکار نگیرید. نیمی از مو به شکل تاج بافته شده و نیمی دیگر باز می ماند.

 


بیشتر بخوانید: این شینیون های ساده دخترانه را خودتان درست کنید


 

شینیون رومی بالای سر

شینیون

 

این مدل شینیون رومی شاید یکی از معدود مدل هایی باشد که بافت ندارد. موها بالای سر بسته شده و پس از پوش داده شدن در بالای سر جمع می شود. اگر می خواهید چهره ای کلاسیک داشته باشید یا دنبال مدلی برای شب عروسی هستید، این مدل انتخاب مناسبی است.

منبع: بانوی شهر

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید