معرفی امن ترین کشورهای جهان

1012

میزان وقوع جرم در کشورها متفاوت است. برخی کشورها بیشترین میزان وقوع جرم، و برخی دیگر جز امن ترین کشورهای جهان شناخته شده اند. امن ترین کشورهای جهان بسیار اندک هستند که در ادامه مطلب به شما معرفی خواهند شد.

1- ایسلند

آرامش کلمه ای است که می توان برای ایسلند به کار برد. این کشور یکی از امن ترین کشورهای دنیا است و رتبه اول را به خود اختصاص داده است. تنها 700 افسر پلیس در این کشور وجود دارد. به طوری که افسران اجازه ی استفاده و حتی حمل اسلحه را ندارند. این موضوع به علت عدم وجود جرم و جنایت در ایسلند است و پلیس نیازی به حمل اسلخه گرم ندارد. این کشور تنها 200 زندانی دارد، به دلیل همین عوامل ایسلند را در فهرست ایمن ترین کشورهای دنیا معرفی کرده اند و به کشوری شاد معروف است.

امن ترین کشورهای جهان


2- قبرس

سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه قبرس است. با وجود اینکه به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است، می توان قبرس را جز صلح طلب ترین و امن ترین کشورهای دنیا معرفی کرد. علت وجود گردشگران زیاد در این جزیره، امنیت بالای آن است. یعنی جرم و جنایت در این کشور بسیار اندک روی می دهد. به طوری که مردم نیازی به قفل کردن در خانه های خود نیستند. آمارها نشان می دهد که این کشور تنها 23 نفر قربانی، در سال دارد.

امن ترین کشورهای جهان


3- دانمارک

یکی از کشورهای شمالی اروپا است که در لیست امن ترین کشورهای جهان قرار گرفته است. به غیر از مکانی دیدنی و زیبا، مردمی بسیار با فرهنگ دارد. مردم زندگی را به معنی آرامش ذهن و امنیت جامعه می دانند. میزان وقع جرم و جنایت در دانمارک بسیار پایین است. از مهم ترین عوامل ایجاد امنیت، برقراری صلح و آرامش در سراسر کشور است. دولت این کشور، امنیت را در اولویت خود قرار داده است. به طوری که برای هر صد هزار شهروند، 200 افسر پلیس وجود دارد. میزان قتل در کشور دانمارک بسیار کم است. همچنین سرقت جیب و کیف در این کشور بسیار پایین است. از بهترین کشورها برای دوچرخه سواری می توان به دانمارک اشاره کرد. به طوری که برای انجام کارهای شخصی با رها کردن چرخ، هیچ کس حتی نگاه هم به دوچرخه نمی کند.

امن ترین کشورهای جهان


4- ایرلند

از دیگر کشورهای امن جهان ایرلند است. امکانات تفریحی و زیبایی در این کشور وجود دارد که سالانه پذیرای هزاران گردشگر است. جرایم اتفاق افتاده در این کشور بسیار پایین است و زندگی ایده آلی برای شهروندان فراهم کرده است. وقوع قتل در این کشور بسیار پایین است که باعث شده است جز امن ترین کشورهای جهان قرار گیرد. در ایرلند 300 پلیس به ازای هر صد هزار نفر وجود دارد.

امن ترین کشورهای جهان


5- ژاپن

از پیشرفته ترین کشورهای جهان ژاپن است که در کنار این پیشرفت، امنیت بالایی در این کشور حاکم است. پلیس های ماهری در این وجود دارد که به صورت حرفه ای آموزش دیده اند. امنیت این کشور در حدی است که اگر کسی کیف پولی در مکانی جا بگذارد و بعد از مدتی بازگردد کیف پول را پیدا خواهد کرد. از طرفی دیگر وقوع خودکشی در این کشور بسیار پایین است.

امن ترین کشورهای جهان


6- لوکزامبورگ

لوکزامبورگ مساحتی حدود 2586 کیلومتر دارد و جمعیت این کشور 600 هزار نفر است. وقوع جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است، به طوری که می توان حدود صفر در نظر گرفت. قوانین امنیتی در این کشور بسیار سخت است و به همین دلیل جرائم کمی در لوکزامبورگ رخ می دهد. این کشور جزو شادترین کشورهای جهان است.

امن ترین کشورهای جهان


7- بحرین

چهارمین کشور امن جهان بحرین است. دارای بیشترین نیروهای پلیس، در دنیا محسوب می شود. برای هر صد هزار نفر 1900 افسر پلیس وجود دارد که این باعث کاهش شدید جرایم است. در این کشور جرایم بزرگ مشاهده نمی کنید و تنها جرایمی نظیر مانند کیف قاپی و جیب بری مشاهده می کنید.

امن ترین کشورهای جهان


8- هنگ کنگ

وقوع جرم وجنایت در این کشور بسیار پایین است. این کشور پر سرعت ترین اینترنت جهان را دارد. دزدی در این کشور به هیچ عنوان دیده نمی شود. این عوامل باعث ایجاد امنیت بالا در این کشور شده است.

امن ترین کشورهای جهان


9- سنگاپور

امن ترین کشور آسیا و دومین کشور امن جهان سنگاپور است. وقوع قتل در این کشور پایین است و دزدی مشاهده نمی شود. بدلیل اینکه حکم اعدام در این کشور وجود دارد، مردم از انجام جرایم سنگین اجتناب می کنند.

امن ترین کشورهای جهان


10- سوئیس

امن ترین کشور جهان سوییس است. جرم و جنایت در این کشور مشاهده نمی شود. اگر جرائمی در این کشور ثبت شود توسط گردشگران انجام شده است. صلح و آرامش در این کشور پا برجاست. برای هر 100 هزار نفر، 216 پلیس وجود دارد.

امن ترین کشورهای جهان

منبع: setare

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید