معرفی برترین و تاثیرگذارترین شامپوهای ضد شوره

1091
شامپو ضد شوره

شوره یا سبوره (Dandruff) از مشکلات شایع پوست سر محسوب می گردد و به دلیل افزایش رشد سلول های پوست سر و به دنبال آن ریزش زیاد سلول های مرده ایجاد می شود. شوره بیماری مزمنی است که به مراقبت و کنترل طولانی مدت و گاها همیشگی نیاز دارد. 

انواع شوره سر

  • شوره های خشک
  • شوره های چرب

شوره های خشک معمولا به رنگ سفید هستند و به آسانی از پوست سر جدا می شوند و اغلب کسانی که دارای موهای خشک هستند دچار این از شوره می شوند.
شوره های چرب اغلب متمایل به رنگ زرد هستند و به پوست سر می چسبند و قابل جدا شدن هم نیستند و باعث ریزش مو میشوند. 

 

استفاده از شامپوهای ضد شوره یکی از موثر ترین روش های درمان شوره و پوسته پوسته شدن سر می باشد. این شامپوها با استفاده از عناصری که در ترکیبات خود دارند، باعث کاهش و در نهایت از بین رفتن شوره سر خواهند شد. در ادامه برترین شامپوهای ضد شوره موجود در بازار را معرفی می کنیم. 

 

معرفی برترین شامپوهای ضد شوره

 

شامپو ضد شوره کلیر

شامپو ضد شوره کلیر منشا شوره سر را از بین برده و از بروز مجدد آن و همچنین خشکی و خارش پوست سر جلوگیری می کند. این شامپو حاوی مواد معدنی غنی شده می باشد که پوست سر را عمیقا تا سه لایه زیرین، تغذیه نموده و باعث تقویت موها از ریشه می شود. همچنین چربی پوست سر را کنترل کرده و موجب شادابی موها می شود. 

 

شامپو ضد شوره هد اند شولدرز

کمپانی Head and Shoulders مدعی است که قوی ترین شامپو ضد شوره بدون نسخه را در اختیارتان قرار می دهد.

شامپو ضد شوره هد اند شولدرز از خشک شدن، خارش و التهاب پوست جلوگیری می کند و در نتیجه باعث از بین رفتن شوره می شود. این شامپو حاوی زینک پریتیون می باشد که خاصیت ضد قارچ و ضد باکتریایی دارد. همچنین استفاده مداوم از این شامپو چربی مو و پوست سر را کنترل کرده و به موها زیبایی و طراوت می بخشد. این شامپو در مقابله با شوره سر بسیار عالی عمل می کند. 

 

شامپو ضد شوره فولیکا

شامپو ضد شوره فولیکا برای شوره های شدید و مقاوم به درمان عالی عمل می کند. همچنین برای شوره های خشک و شوره چرب شامپوی جداگانه ای دارد. حاوی ماده موثر ضد شوره ایکتیول، پیروکتون اولامین و اسید سالسیلیک و عصاره گزنه و روغن درخت چای می باشد. همچنین برای درمان خارش و التهاب سر نیز استفاده می شود. 

 

شامپو ضد شوره ایروکس

شامپو اکتوپیروکس ایروکس با استفاده ترکیب ضد شوره اکتوپیروکس که جدید ترین و ایمن ترین ترکیب ضد شوره می باشد، خارش و شوره سر را درمان می کند. این شامپو در پیشگیری و کنترل ریزش مو نیز موثر می باشد. شامپو اکتوپیروس برای انواع موها مناسب بوده و یک ضد التهاب، ضد خارش و التیام بخش مناسب می باشد. 

 

شامپو ضد شوره اویدرم

شامپو ضد شوره سیکلوزینک اویدرم مناسب برای انواع مو می باشد. این محصول باعث رفع شوره های شدید و مقاوم شده و همچنین ضد خارش، ضد التهاب و ضد قرمزی پوست است. اویدرم سیکلوزینک دو مدل دارد که سیکلوزینک جی برای موهای چرب و سیکلوزینک دی مناسب موهای خشک است. 

 

شامپو ضد شوره هگور

شامپو کلیمبازول ۵۰ هگور برای درمان شوره های خفیف و همچنین نگه دارنده درمان پس از درمان شوره های حاد می باشد. این شامپو برای انواع مو مناسب است. ترکیبات این محصول برگرفته از خانواده ایمیدازول و مولکول‌های ضد قارچ می‌باشد که با نابود کردن عامل تکثیر قارچ مالاسزیا، شوره‌های سر را از بین می‌برند و به رفع خارش، التهاب و قرمزی پوست سر کمک کرده و سبب حالت‌پذیری بیشتر مو می‌شود. 

 

♦ در پایان این نکته را در نظر داشته باشید که نباید با یک مصرف شامپو انتظار معجزه داشته باشید و شوره برگشت پذیر است و نیاز به درمان طولانی مدت دارد.

♦ اکثر افراد بعد از یک مدت استفاده از شامپوهای ضد شوره، شوره های سرشان نسبت به آن شامپو مقاوم شده و به درمان جواب نمی دهد. شامپوی مصرفی خود را بعد از یک مدت مشخص تعویض کنید.

♦  اگرچه شامپوهاى ضد شوره دارویى مثل کتوکونازول شوره شما را به خوبى کنترل میکنند، اما چنانچه طولانى مدت استفاده شوند باعث خشک و زبر شدن موها می شوند.

 

شما کاربران گرامی هم اگر از شامپوی خاصی برای درمان شوره سر استفاده می کنید و از آن راضی هستید در قسمت نظرات بیان کنید.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید