مهم ترین تصمیم های سلامتی برای سال جدید

938
سلامتی

در ابتدای سال جدید همه‌ ما هدف‌هایی برای سال آینده خود تعیین می‌کنیم که مطمئنا سلامتی جزء مهمی از این اهداف است. اگر نسبت به اهمیت نعمت بزرگ سلامتی آگاه باشیم، در انجام این امور ثابت قدم خواهیم بود و طی این مسیر برایمان ساده‌تر هم خواهد شد.

وزن کم کنید

♦ ارتباطات خود را حفظ کنید
احساس می‌کنید مدتهاست ارتباط و معاشرت‌تان با دوستان و اقوام کم شده؟ برای سلامتی‌تان هم لازم است که دوباره ارتباط گرم‌تری با آن‌ها برقرار کنید. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که روابط اجتماعی محکمی دارند، بیشتر عمر می‌کنند. در واقع روابط کم و محدود، درست مانند اعتیاد به الکل و مواد مخدر به سلامتی‌تان آسیب می‌زند و حتی ممکن است از چاقی و ورزش نکردن هم خطرناک‌تر باشد.

♦ سیگار را ترک کنید
بار‌ها امتحان کرده‌اید و نشده؟ هیچ اشکالی ندارد، برای رسیدن به موفقیت، بار‌ها و بار‌ها تلاش لازم است. سعی کنید راهی پیدا کنید که مناسب شما باشد

♦ پس انداز کنید
با ایجاد تغییراتی سالم در سبک زندگی خود، پول پس انداز کنید. تصمیم بگیرید تا محل کارتان پیاده بروید یا دوچرخه سواری کنید. به جای باشگاه رفتن، خودتان در خانه ورزش کنید. قبل از رفتن برای خرید، یخچال و کابینت‌ها را بررسی کنید تا فقط چیز‌هایی که لازم دارید را خریداری کنید، نه اضافه‌تر. بی‌هدف به فروشگاه رفتن باعث می‌شود انتخاب‌های ناسالم و غیرضروری کنید و هم پول‌تان را هدر بدهید و هم به سلامتی‌تان لطمه بزنید.

♦ استرس‌تان را کم کنید
کمی فشار و استرس هیچکس را نمی‌کُشد و در واقع به نفع‌مان است، اما اگر استرس، مزمن و همیشگی شود زمینه را برای انواع بیماری‌ها فراهم می‌کند. ساعات کاری طولانی، کم خوابی، عدم تحرک، تغذیه نادرست و وقت صرف نکردن در کنار خانواده و دوستان می‌تواند استرس را بیشتر کند.

♦ به دیگران کمک کنید
پژوهش‌ها نشان داده‌اند افرادی که احساسات مثبت‌تری نسبت به دیگران دارند، ۲۰ درصد کمتر از بقیه ممکن است دچار بیماری قلبی شوند.

♦ مهارتی جدید یاد بگیرید
مطالعات نشان داده‌اند افرادی که در سنین بالا، در دوره‌های آموزشی شرکت می‌کنند، ریسک آلزایمر را پایین می‌آورند.

♦ الکل را کنار بگذارید
مصرف الکل بر فرارسان‌های عصبی مغز اثر گذاشته و می‌تواند ریسک افسردگی، از دست دادن حافظه و یا حتی صرع را افزایش بدهد.

♦ بیشتر بخوابید

♦ سفر کنید

♦ چکاپ سالیانه‌تان را انجام دهید

♦ سابقه‌ی پزشکی خانواده‌تان را بدانید

♦ هر دو سه ساعت چیزی بخورید
حذف وعده‌های غذایی یا گرسنگی کشیدن هیچ کمکی به کاهش وزن‌تان نمی‌کند و ضمنا باعث پُرخوری در وعده‌های بعدی نیز می‌شود.

♦ بدون ضد آفتاب بیرون نروید.

♦ زیاد آب بنوشید
بدن‌تان را هیدراته نگه دارید. هیدراسیون بدن نه تنها عملکرد‌های فیزیکی مانند گوارش را در سطح مطلوبی نگه
می‌دارد بلکه احتمال اینکه به دلیل تشنگی احساس گرسنگی کنید نیز کمتر می‌شود. سردرد و احساس خستگی و بیحالی نیز از عوارض کم آبی بدن می‌توانند باشند.

در ضمن مرطوب کننده و آبرسان پوست فراموش نشود.

مترجم:هدی بانکی
منابع: سایت health_self

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید