نوشیدنی معجزه آسا برای درمان جوش های صورت

910
خواص خاکشیر در از بین بردن جوش های صورت

وجود جوش و آکنه روی بدن و به خصوص صورت برای همه افراد ناخوشایند است و از زیبایی چهره می کاهد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که از جوش صورتتان خسته شده اید و اگر منشا آن خوردن انواع چربی وشیرینی باشد، مصرف خاکشیر برای جوش صورت می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد. خاکشیر یکی از نوشیدنی های قدیمی ایرانی است که از زمان های بسیار قدیم و در طب سنتی به عنوان یک نوشیدنی با طبع سرد از آن استفاده می شده است. در ادامه مطلب قصد داریم راهکار‌ درمان جوش صورت با استفاده از خاکشیر را برایتان به اشتراک بگذاریم.

 

مصرف خاکشیر برای درمان جوش صورت

این نوشیدنی، جوش‌های صورتتان را از بین می‌برد! اگر صورتتان دارای جوش میباشد، و از این موضوع ناراحت هستید، توصیه می‌کنیم که از این نوشیدنی میل کنید… مصرف خاکشیر برای رفع جوش‌های صورت که ناشی از مصرف چربی و شیرینی زیاد ایجاد شده است، مفید است. خاکشیر از نظر طب قدیم ایران گرم و خنک کننده بدن است.

خاکشیر به دلیل دارا بودن خواص ضد باکتریایی نیرومند باعث پاکسازی پوست می‌شود و در نتیجه به درمان آکنه و جوش صورت کمک زیادی می‌کند.

برای این منظور می‌توانید دو قاشق غذاخوری خاکشیر تمیز شده را همراه با نصف فنجان عرق شاتره و نصف فنجان عرق کاسنی مخلوط کنید و آن را هر روز به مدت سه هفته مصرف کنید. بعد از مدتی تاثیر آن را در درمان جوش‌های صورت خود مشاهده می‌کنید.

 

تاثیر خاکشیر در از بین بردن جوش های صورت

خواص  دیگر خاکشیر 

  • التیام دهنده زخم و جراحات
  • درمان اسهال
  • خاکشیر تب‌بُر است.
  • برطرف کردن التهابات کلیه و دفع سنگ کلیه
  • خاکشیر صدا را باز می‌کند.
  • از بین بردن کهیر و التهابات پوستی

 

بیشتر بخوانید:

پیشگیری از جوش صورت در دوران قاعدگی و درمان آن

معرفی ماسک عالی روشن کننده و ضد جوش صورت

ماسک های خانگی برای درمان فوری جوش و التهاب صورت

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید