نکات ضروری برای سایه زدن حرفه ای چشم ها

6457

سایه چشم یکی از لوازم آرایش ضروری برای چشم است که اگر از سایه چشم به‌درستی استفاده کنید، چهره شما زیباتر‌ و جذابیت خاصی به چشم‌ها می‌دهد به شرطی که اصولی و درست از آن استفاده شود. اما اگر از سایه چشم به روش غلط و از رنگ‌های نادرست استفاده شود زیبایی چشم را از بین می‌برد و باعث جلوه بد چشم‌ها می‌شود.

آرایش چشم آبی

هنگام استفاده از سایه چشم به فرم طبیعی چشمانتان دقت کنید

مدل و حالت چشم تاثیر زیادی بر روی استفاده از رنگ و مدل سایه چشم می‌گذارد. برای مثال، افراد دارای چشم‌های روکش‌دار  باید روی روشن کردن گوشه داخلی چشم‌ها تمرکز کنند تا بتوانند آن‌ها را بزرگ‌تر جلوه بدهند.

از طرف دیگر، استفاده از رنگ‌های ملایم‌تر و خنثی، آن هم به مقدار متوسط، اهمیت خاص خودش را دارد. دلیلش این است که هرچه از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنید، چشم‌ها نیز فرورفته‌تر و پیرتر به نظر می‌رسند.

 

نکته ای برای آرایش چشمان ریز و درشت:
آرایش مناسب برای چشم های پف دار استفاده از سایه های مات و تیره است.
برای چشم های گود رفته باید از سایه های تیره روشن ترکیب شده استفاده کنیم و بهتر است نوع این سایه ها براق باشد.
برای چشم های خیلی ریز هم بهترین سایه، سایه هایی با رنگ های روشن است.

 

آرایش چشم آبی

 

آرایش چشم آبی

رنگ‌های تیره سایه را در نقاط اشتباه چشم به کار نبرید

درحالی که تیره کردن نسبی چشم‌ها می‌توانند برای بعضی از افراد مناسب باشند، اما زیاده‌روی در استفاده از سایه چشم می‌تواند جلوه بدی به چشم‌ها بدهد. این کار نه‌تنها باعث می‌شود که چشم‌های شما کوچک‌تر و پلک‌های‌تان سنگین‌تر به نظر برسند، بلکه صورت شما را هم پیرتر نشان می‌دهد.

یکی از اشتباهات قدیمی و رایج در زمینه آرایش چشم‌ها، همین دستکاری کردن بیش از حد گوشه داخلی و کاسه چشم‌ها است. بنابراین، همیشه از بافت‌های نرم و کاملا مخلوط‌شده برای این دو قسمت خاص از چشم‌ها استفاده کنید تا تعادل طبیعی چشم‌ها را برهم نزنید.
علاوه بر این‌ها، سایه چشم را پایین‌تر از خط طبیعی پلک پایینی نیاورید. این کار، حالت چشم‌ها را به سمت پایین می‌کشد و می‌تواند خطوط ریز دور و زیر چشم‌ها را برجسته‌تر کند.

آرایش چشم آبی آرایش چشم آبی

آرایش چشم آبی

 

تعادل و هماهنگی را در آرایش چهره و زیبایی چشمهایتان برقرار کنید

با این‌که بیشتر خانم‌ها می‌خواهند همیشه هم چشم‌های سیاه جذاب و هم لب‌های قرمز جذاب داشته باشند، اما یک قاعده کلی و مهم وجود دارد که متخصصان حوزه آرایش همواره روی آن تاکید می‌کنند: یا چشم‌ها یا لب‌ها! نحوه اثرگذاری سایه چشم در حالت چهره می‌تواند تا حدود زیادی به نحوه اثرگذاری رژ لب نزدیک شود. درنتیجه، سیاهی چشم‌ها در کنار قرمزی لب‌ها، یکی از این دو را خنثی می‌کند.

اگر دوست دارید سایه چشم جذاب و بولد داشته باشید و با چشمانتان مخاطب را جذب کنید باید به شما گفت که از رنگ رژلب ملایم استفاده کنید تا جذابیت آرایشتان بیشتر شود.

آرایش چشم آبی

 

هنگام انتخاب رنگ سایه به رنگ چشمهایتان توجه کنید

 

اولین چیزی که در سایه زدن باید دقت کنید این است که هیچ وقت رنگ چشمان خود را با سایه ای که می زنید، هماهنگ نکنید.

رنگ سایه مناسب چشم قهوه ای: اگر می خواهید روی چشم های قهوه ای سایه بزنید، می توان گفت که کارتان بسیار راحت است زیرا گزینه های زیادی برای سایه زدن در این چشم ها وجود دارد. از آنجایی که رنگ چشم نیز به خودی خود تیره است، رنگ های کمی با آن بد به نظر می رسند و می توان رنگ های زیادی زا ترکیب و یا به تنهایی استفاده کرد تا به چشم هایی زیبا دست یافت.
• رنگ هایی مثل آبی، خاکستری، قهوه ای، طلایی، وانیلی و رنگ هایی مثل بنفش و بنفش کدر به چشمان قهوه ای ظاهر جذابی می دهد. همچنین می توانید از رنگ های طلایی، قهوه ای، صورتی و برنز نیز استفاده کنید تا چشم ها زیباتر به نظر بیایند.

 

بیشتر بخوانید: تصاویر جدیدترین مدلهای آرایش و گریم حرفه ای چشم

 

رنگ سایه مناسب برای چشم سبز:  رنگ های گرم مثل قهوه ای، برنز، طلایی، مسی، هلویی، سبز پر رنگ صورتی رنگ های مناسبی برای این رنگ چشم هستند. همچنین رنگ هایی مثل بنفش، یاسی، بنفش مایل به سبز و آلویی رگه سبز این چشم ها را بیشتر نشان داده و چشم ها را سبز نشان می دهد

 

رنگ سایه مناسب چشمهای آبی: بهترین رنگ هایی که می توان با چشم های آبی استفاده کرد قهوه ای، طلایی، هلویی، عسلی پر رنگ و انواع رنگ های نارنجی است. یکی از رنگ هایی که مخصوص برجسته کردن چشم های آبی است، رنگ قهوه ای-عسلی است.
همچنین شما می توانید از ترکیب رنگ های بنفش و بنفش کدر را به همراه طوسی و یا نیلی کمرنگ استفاده کنید.

 

رنگ سایه مناسب چشم های خاکستری: برای آرایش چشم های خاکستری می توان از رنگ های تیره تری از رنگ خود چشم استفاده کرد به عنوان مثال می توان از خاکستری سیر نقره ای تیره و رنگ مشکی استفاده کرد.
• هرچه در آرایش چشم ها از رنگ های روشن تری استفاده کنید، رنگ چشمان خود را بیشتر نشان داده و زیباتر می شوند. برای این کار می توانید از آرایش چشم دودی استفاده کنید که لزوما به معنای استفاده از رنگ های مشکی نیست زیرا با رنگ های بنفش تیره نیز می توان آرایش دودی زیبایی برای این چشم ها به وجود آورد.
• همچنین می توانید از رنگ های قهوه ای سیر و بنفش برای آرایش غلیظ و گاهی اوقات از رنگ هایی که برای چشم های آبی مناسب است نیز استفاده کنید. رنگ هایی مانند برنز، صدفی و مرواریدی نیز برای هر دو رنگ از چشم مناسبند.

آرایش چشم آبی

منبع: rojelab.com

zibamoon.com

 

آموزش مرحله به مرحله آرایش چشم; سری دوم

با تکنیک های آرایش چشم برای خانم های عینکی آشنا شوید

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید