پاشنه های ترک خورده را چطور درمان کنیم؟

353

برخلاف باور عموم، پاشنه های ترک خورده توسط پوست خشک ایجاد نمی شوند. این وضعیت نشانه مراقبت نادرست از پاها است. پاشنه ی ترک خورده که به شقاق پاشنه نیز معروف است، بر بالاترین لایه ی پوست یعنی اپیدرم تأثیر می گذارد. هنگامیکه پوست، پوسته پوسته و خشک می شود، این شکاف ها عمیق تر می شوند. در نهایت، این ترک ها به لایه درم خواهند رسید و باعث درد، التهاب و عفونت های جدی می شوند.

به گفته کارشناسان سلامتی، بیماران دیابتی و افراد چاق یا دارای اضافه وزن، در برابر این مشکل پوستی بیشتر از بقیه افراد آسیب پذیر هستند. درمان پاشنه های ترک خورده مستلزم هیدراتاسیون عمیق تر و قوی تر است.

علائم و نشانه های پاشنه های ترک خورده

شایع ترین علائم پاشنه های ترک خورده، نقاط فلس مانند روی پاشنه ها و التهاب است. همچنین، پاشنه ها قرمز و خارش دار می شوند. همانطور که این وضعیت پیشرفت می کند، این شکاف ها عمیق تر می شوند. هنگامیکه این اتفاق می افتد لایه بالایی پوست ترک می خورد و باعث ایجاد شکاف های دردناک می شود. این امر منجر به خون ریزی، التهاب و در نهایت عفونت قارچی می گردد.

موزهای رسیده

موزهای رسیده به طرز شگفت آوری مرطوب کننده هستند. آن ها یک درمان عالی برای پاشنه های بسیار خشک می باشند. در یک کاسه تمیز یک موز رسیده را له کنید. موز له شه را مستقیما روی پاشنه های تمیز بمالید و بگذارید حداقل ۱۰ دقیقه بماند. سپس، با آب گرم بشویید. این کار را هر روز انجام دهید تا پوست روی پاشنه ها نرم شده و از ترک خوردگی جلوگیری شود.

 

 

منبع: آکاایران

 

 

*کاربردهای متعدد گشنیز برای پوست

*اگر پوستتان چرب است این کارها را نکنید!

*روش های درمان پوسته پوسته شدن لب ها

 

 

 

 

 

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید