پاکسازی کلیه‌ها با روش‌های طبیعی

164

اگر فشارتان بیش از اندازه بالا یا پایین است، در قسمت زیر و پشت شکم احساس درد دارید، رنگ ادرارتان تیره و کدر است، زیاد تشنه می‌شوید، در قسمت پایین کمر احساس درد می‌کنید یا اینکه شب‌ها مدام به دستشویی می‌روید احتمال اینکه سیستم ادراری دچار اختلال شده باشد زیاد است.

ادرار روزانه کمتر از نیم لیتر، احساس پری مداوم مثانه، درد در حین دفع ادرار، ورم قوزک پا در طول شب، چشم‌های پف کرده بعد از بیدار شدن، کبودی و خون مردگی در بدن بدون هیچ ضربه ای نیز می‌تواند زنگ خطری برای سلامت کلیه‌ها باشد. مهم تر اینکه وجود سنگ کیسه صفرا یا در ناحیه کلیه و مثانه نیز دلیل کافی برای نیاز به پاکسازی این عضو حیاتی است.

روش معجزه‌گری برای مراقبت و حفظ سلامت کلیه‌ها آن هم در عرض 72 ساعت وجود ندارد؛ اما می‌شود با روش‌های طبیعی به بهبود عملکرد این ارگان کمک کرد. در این 3 روز پاکسازی لازم است که مصرف قهوه، نوشیدنی‌های خنک، نمک و مواد غذایی حاوی پروتئین را قطع کنید. این مواد غذایی باعث تحریک کلیه‌ها شده و مانع از این می‌شوند که کلیه‌ها توکسین‌ها را به درستی دفع کند. به جای این نوشیدنی‌ها، آب معدنی، تخم کتان و بادام میل کنید.صبح‌تان را با صبحانه و یک لیوان آب مورد صحرایی شروع کنید تا میزان کلسیم موجود در مثانه کاهش یابد. این رسوبات باعث کندی کار کلیه‌ها و مانع از دفع توکسین‌ها از بدن و در نهایت منشا سنگ‌ها و دیگر بیماری‌های ادراری می‌شوند.

بین روز یک لیوان آب‌میوه سرشار از پتاسیم میل کنید. این کار باعث تمیز شدن کبد نیز می‌شود. برای این‌کار می‌توانید همچنین از آب هویج، آب کرفس، آب جعفری و آب اسفناج استفاده کنید. یک لیوان دم کرده تخم هندوانه نیز بین وعده‌های ناهار و شام کمک کننده است. این نوشیدنی شیرین حاوی خواص دیورتیک است که به عملکرد کلیه‌ها و مثانه و همچنین هضم و دفع غذای مصرف شده قبل از خوابیدن کمک می‌کند.

در وعده شام، یک لیوان آب هویج میل کنید. برای وعده‌های غذایی هر غذایی که مایل بودید مصرف کنید. البته به سراغ گوشت‌های قرمز و مواد غذایی حاوی آرد زیاد نروید.

قبل از عصر نیز یک فنجان چای نعنا یا جعفری میل کنید. این نوشیدنی به تمیزکاری بدن و همچنین گوارش مواد غذایی مصرف شده قبل از خواب کمک می‌کند.در مدت این سه روز حتما ورزش کنید. روزانه سی دقیقه پیاده روی برای تسهیل کار کلیه‌ها مفید است. همچنین می‌توانید به سونا بروید تا سموم بیشتری را از طریق تعریق از دست بدهید.

جعفری: جعفری کمک زیادی به عملکرد صحیح کلیه‌ها می‌کند و باعث از بین رفتن سنگ و پیشگیری از بروز عفونت‌های مداوم می‌شود. این سبزی سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها است که به پاکسازی کلیه‌ها و دفع توکسین‌ها یا همان سموم بدن کمک می‌کنند.

چغندر: چغندر برای پاکسازی و سم زدایی از بدن فوق العاده است.هویج: آب هویج باعث پاکسازی بدن و به ویژه کاهش خطر تشکیل سنگ‌های کلیه می‌شود.خیار: میوه‌ ادرارآور طبیعی که باعث دفع اسیداوریک و حل کردن سنگ‌ها می‌شود.

کنترل تغذیه نقش مهمی‌در پیشگیری از افزایش تجمع سموم در بدن دارد.

پیشگیری از تشکیل سنگ یا نارسایی کلیوی که به واسطه مصرف زیاد نمک و مواد غذایی آماده بروز می‌کند.

پرهیز از افراط در مصرف محصولات لبنی به خصوص لبنیات پرچرب.

پرهیز از زیاده روی در مصرف پروتئین‌های حیوانی مانند گوشت‌های قرمز یا تخم مرغ.

پرهیز از مصرف نوشیدنی‌های بسیار شیرین چون باعث ممانعت از دفع سریع کلسیم می‌شوند.

مصرف سبزیجات فراوان. توصیه می‌شود از مصرف آب سبزیجات و آب میوه‌ها غافل نشوید.

مصرف مواد غذایی حاوی خواص دیورتیک(ادرارآور) مانند پرتقال، انگور، لیموترش، هلو، کرفس، هویج، خیار، سیب، هندوانه، طالبی، کاهو و گریپ فروت را افزایش دهید.

مصرف داروهایی مانند آسپرین، ایبوبروفن یا داروهای مشابه را کاهش دهید.

 

 

منبع: آرمان

 

 

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید