پربازدید ترین کشورهای دنیا کجا هستند؟

278

برخی از این مکانها تنها به مدد تبلیغات چنین جایگاهی را به دست آورده اند و البته برخی به خاطر جاذبه و زیبایی که با تبلیغات هم توام شده است.

چیزی که شاید کشور ما نیز بیش از هر چیز به آن برای معرفی به جهان احتیاج دارد.
اما کدام کشورها و کدام مکانها بیشترین بازدید کننده را دارند؟

گرچه فرانسه هنوز پر بازدیدترین کشور جهان است اما نئون ها در میدان تایم اسکوئر نیویورک همچنان پر بازدید ترین مکان دنیاست.

فرانسه در سال 2014 عنوان پر بازدید ترین کشور جهان را به خود اختصاص داده است

بر اساس گزارش سالانه اداره صنعت رقابت و خدمات (DGCIS)   فرانسه با 86.8 میلیون بازدید کننده پر بازدید ترین کشور جهان در سال 2014 محسوب می شود.

پس از فرانسه آمریکا و اسپانیا در رده های بعدی هستند.

جدول زیر نشان دهنده کشورها با تعداد بازدیدکندگانشان است.

ردیفکشوربازدید کننده 2014
1فرانسه86.8
2آمریکا72.8
3اسپانیا65
4چین56.4
5ایتالیا49.3
6ترکیه38.3
7آلمان32.6

اما پربازدید کننده ترین مکان جهان در آمریکا قرار دارد

 

ميدان تايم، نيويورك، آمريكا

بازديد سالانه توريست‌ها: 39 ميليون و 200 هزار نفر

مي‌گويند ميدان تايم نيويورك زنده‌ترين ميدان جهان است كه طي 24 ساعت شبانه‌روز خواب ندارد، به تعبيري هم اين ميدان «قلب نئوني» شهر نيويورك است. مغازه‌هاي بزرگ برندهاي معروف، تالارهاي نمايشي و پياده‌روها و خيابان‌هاي سنگفرش شده كه ورود اتومبيل به آن‌ها ممنوع بوده و مخصوص پياده‌روي است، به همراه ده‌ها كافه و رستوران زيبايي‌هاي اين ميدان است. در اطراف اين ميدان انواع و اقسام هتل‌ها،‌ با قيمت‌هاي گوناگون قرار گرفته است.

 

 

پارك مركزي، نيويورك، آمريكا

بازديد سالانه توريست‌ها: 38 ميليون نفر

در نيويورك پارك‌هاي زيادي وجود دارد اما هيچ‌كدام به شهرت سنترال پارك نيست. اين پارك در محدوده‌اي به وسعت 850 هكتار در منطقه مانهاتان قرار دارد و ارزش ملك آن ميلياردها دلار است.

 

 

آبشار نياگارا، اونتاريو،‌ كانادا

بازديد سالانه توريست‌ها: 25 ميليون و 500 هزار نفر

اين آبشار در مرز كشورهاي آمريكا و كانادا واقع است‌ اما بيشتر بازديدكننده‌هاي آن از كشور كانادا به اين منطقه مي‌آيند چون منظره‌ زيباتري دارد. اين آبشار بسيار معروف بزرگ‌ترين آبشار جهان نيست اما به دليل حالت خاصي كه دارد و جاي گرفتن آن درچند فيلم مشهور جهان،‌ معروف‌ترين آبشار جهان شده است. ارتفاع اين آبشار در برخي نقاط بين 30 تا 75 متر است و هرلحظه حدود
2 ميليون متر مكعب آب از آن پايين مي‌ريزد و اين باعث شده است كه اين آبشار با تمام آبشارهاي ديگر جهان فرق داشته باشد. امكانات تفريحي در نزديكي اين آبشار هم باعث شده است هر روز توريست‌هاي بسياري براي تماشاي آن بشتابند.

 

قصر و جنگل فونتن‌بلو، فرانسه

بازديد سالانه توريست‌ها: 18 ميليون نفر و 500 هزار نفر

براي خود فرانسوي‌ها هم عجيب است كه جنگل‌هاي بزرگ فونتن‌بلو بيشتر از برج ايفل، كاخ ورساي و موزه مادام توسو توريست به‌خود جلب مي‌كند اما اين جنگل‌ها كه آن را زيباترين جاي فرانسه مي‌دانند با پارك‌ها و مناطق حفاظت شده و آثار تاريخي خود هر‌ساله توريست‌هاي فراواني را از سراسر جهان به‌خود جلب مي‌كند. در دل اين جنگل، شكار، قايق‌راني و دوچرخه‌سواري انجام مي‌شود و كاخ‌ها و قصرهايي كه از قرن دوازدهم تا شانزدهم ميلادي ساخته شده‌اند با جاذبه‌هاي مختلف خود افراد بسياري را جذب مي‌كنند.

 

شهر ممنوعه، پكن، چين

بازديد سالانه توريست‌ها: 17 ميليون و 250 هزار نفر

شهر ممنوعه در واقع مجموعه كاخ‌هاي سلطنتي است كه در دوران امپراتوري مينگ ساخته شده است. اين كاخ‌ها كه در قلب پكن واقع هستند براي مدت 500 سال مركز زندگي‌ امپراتوران چين بود. در مجموع مساحت اين ناحيه 180 هكتار است و در كل 900 ساختمان و مجموعه را به‌خود اختصاص داده است. حالا چيني‌ها اين مجموعه را «موزه سلطنتي» مي‌نامند. در داخل كاخ‌ها بسياري از اشياي تاريخي و آثار هنري دوران‌هاي مختلف در معرض ديد عموم قرار دارد.

منبع: خبر آنلاین / هادی معیری نژاد

 

 

* معرفی مقاصد گردشگری خوب دنیا با هزینه مناسب

* ۱۰ کشوری که مسافرت به آنجا توصیه می شود

* تصاویر دیدنی از شهر پاریس

* شهرهای توریستی و ارزان دنیا + تصاویر

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید