روش پوشاندن جوش صورت با آرایش

847

فارغ از اینکه عامل ایجاد جوش چه چیزی باشد، معمولا این معضل لجوج و سمج در زمان های حساس روی صورت ظاهر می شود؛ برای مثال دقیقا روز قبل از یک مراسم عروسی مهم! درست در این زمان است که آرایش به کمک مان می آید. اگر دوست دارید روش های پوشاندن جوش صورت با آرایش را بیاموزید، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

 

پوشاندن جوش صورت با آرایش

۱- پرایمر

همیشه پرایمر مناسب پوست تان را انتخاب کنید. توصیه می شود از یک پرایمر بدون چربی و سبک استفاده کنید تا بتواند آرایش، و مخصوصا کانسیلر را روی جوش ثابت نگه دارد. حتی بهتر است پرایمری انتخاب کنید که حاوی SPF باشد؛ مخصوصا اگر روی پوست تان جای جوش یا لکه های تیره دارد. قرار گرفتن در معرض آفتاب روند بهبود جوش هایتان را کند می کند.

۲- کانسیلر

برای پوشاندن جوش صورت با آرایش می بایست کانسیلری را انتخاب کنید که مناسب رنگ پوست تان باشد. استفاده از کانسیلر به بهترین شکل ممکن، جوش های قرمز را پوشش می دهد.

۳- فرچه کانسیلر

استفاده از یک فرچه کانسیلر نرم اهمیت زیادی دارد؛ چراکه باعث می شود بتوانید کانسیلر را دقیق تر به صورت زده و آن را پخش کنید.

۴- کرم پودر

اگر پوستی مستعد جوش دارید، بهترین کار استفاده از کرم پودرهای غیر کومدون زا است که مواد شیمیایی زیادی ندارند. این محصولات تداخلی با داروهای ضد جوش هم ایجاد نمی کنند.

۵- پودر تثبیت کننده

برای حفظ سلامتی پوست مستعد جوش خود، از پودرهای حاوی مواد معدنی استفاده کنید. این پودرها با اینکه کمتر پوست را می پوشانند، ولی منافذ را مسدود نکرده و باعث بروز جوش های بیشتر نمی شوند.

 


بیشتر بخوانید: آموزش پوشاندن جای جوش با آرایش به صورت مرحله ای


آموزش گام به گام پوشاندن جوش صورت با آرایش

در ادامه با مراحل گام به گام برای پوشاندن جوش صورت با آرایش آشنا خواهید شد.

پوشاندن جای جوش با ارایش


پاک سازی و مرطوب کردن پوست

پوشاندن جای جوش با ارایش

این مرحله مهم ترین مرحله برای داشتن یک آرایش صورت بی عیب و نقص است. صورت خود را به خوبی پاک کرده، از یک تونر استفاده کنید. با استفاده از یک لوسیون مرطوب کننده بدون چربی و ملایم یا یک مرطوب کننده مناسب پوست تان، پوست صورت خود را مرطوب کنید.

 

 


استفاده از پرایمر

 

پوشاندن جای جوش با ارایش

با زدن پرایمر، سدی میان پوست و آرایش تان ایجاد کنید. اگر نمی خواهید تمام صورت تان را پرایمر بزنید، می توانید به کمک یک فرچه تنها کمی از آن را روی قسمت هایی که جوش دارید بزنید.

 

 


کانسیلر اصلاح رنگ

پوشاندن جای جوش با ارایش

کانسیلر سبز رنگ، بهترین محصول برای پوشش لکه های تیره و قرمزی جوش ها است. آن را با یک فرچه روی پوست پخش کنید و سپس از کانسیلری استفاده کنید که کاملا هم رنگ پوست تان باشد. با این کار می توانید به طور کامل جوش ها را بپوشانید.

 

 


استفاده از کرم پودر

پوشاندن جای جوش با ارایش

این مرحله اختیاری است و اگر دوست ندارید از کرم پودر استفاده کنید، می توانید از بی بی کرم استفاده کرده و یا حتی آن را هم نزنید. اگر تصمیم دارید از کرم پودر استفاده کنید مقدار کمی از آن برداشته و آن را با فرچه یا اسفنج روی پوست خود پخش کنید.

 

 


پودر تثبیت کننده

پوشاندن جای جوش با ارایش

به کمک پنکیک یا پودر تثبیت کننده، کانسیلر را تثبیت کنید و برق صورت تان را بگیرید.

نکته: می توانید در آخر آرایش تان از اسپری فیکساتور هم استفاده کنید. شاید این کار زیاد به ماندگاری آرایش شما کمک نکند؛ اما از ماسیدن مواد آرایش روی صورت جلوگیری می کند.

 


سخن آخر

یک راهکار دیگر برای زمانی که یکی دو جوش روی صورت تان دارید، انحراف توجه دیگران است. یعنی می توانید با زدن کمی ریمل و خط چشم، تمرکز را از جوش ها به سمت چشم ها برگردانید. اگر جوش ها روی پیشانی تان هستند، می توانید از برق لب استفاده کنید و توجه دیگران را به لب های خود جلب کنید. خیلی از خانم ها با دیدن چند جوش روی صورت شان واقعا ناراحت می شوند؛ اما حقیقت این است که دنیا که به آخر نمی رسد. جوش زدن مشکلی است که می توان آن را به راحتی با روش های مختلف درمان کرد و یا در عین حال با کمی کانسیلر آن ها را پوشاند. اما اگر جوش های صورت تان خیلی شدید هستند، بهتر است آن را به متخصص پوست نشان دهید؛ چون او دقیقا نیاز پوست تان را می داند.

منبع: rimoj.com

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید