پیش از اتو کشیدن موها این نکات را رعایت کن

1354
اتو کشیدن موها

اتوی مو یکی از ابزارهای حرارتی برای حالت دادن و صاف کردن موهاست که تقریبا همه ما در خانه داریم و همیشه در حال استفاده از آن هستیم. اما اتو کشیدن موها اگر به روش صحیح انجام نشود می تواند آسیب های جدی به ساقه موهایتان وارد کند. اگر به صورت مرتب از اتو مو استفاده می کنید نکته هایی که در ادامه گفته شده را رعایت کنید.

 

موهای تمیز را اتو بکش

حتما قبل از اتو کشیدن موها، موهایتان را بشویید تا چربی های اضافه از روی موهایتان پاک شود، زیرا اتو کشیدن موهای چرب باعث چرب تر به نظر رسیدن موها می شود.

 

حتما موهایت خشک باشد

حتما قبل از اتو کشیدن موها نم موهایتان را با حرارت ملایم سشوار بگیرید و هیچ گاه موهای خیس را سشوار نکشید زیرا آسیب های جبران ناپذیری به ساقه موها وارد می کند.

 

از موهایت مراقبت کن

قبل از اتو کشیدن مو باید به فکر حفاظت از موهای خود باشید. حتما از اسپری های محافظ حرارت استفاده کنید تا آسیب کمتری به موهایتان وارد شود.

اتو کردن موها

کار را صحیح آغاز کن!

هیچ وقت پیش از آنکه اتوی مو کاملاً‌ داغ شده باشد، کار را شروع نکنید. همیشه مطمئن باشید اتوی موی حرارت مناسبی دارد.

تنظیم حرارت اتو مو بستگی به مو های شما دارد اگر مو های وز و ضخیمی دارید باید درجه حرارت دستگاه را بیشتر کنید اما اگر مو های نازک و تقریبا صافی دارید باید درجه حرارت دستگاه کم باشد .

  • مراقب دمای اتو باشید. اگر موهای نازک و شکننده دارید، از دماهای پایین‌تر شروع کنید.

 

موهایت را شانه کن!

پیش از آنکه اتو کردن موها را شروع کنید، بهتر است موها را به خوبی شانه کنید. اگر موهایتان بسیار حالت‌دار هستند، بهتر است که همزمان با اتو کشیدن، موها را شانه کنید تا اتو به خوبی روی موها تأثیر بگذارد.

اتو کشیدن موها

موهایت را دسته بندی کن

برای نتیجه گیری بهتر و صاف تر شدن موها، موهایتان را به دسته های کوچک تقسیم کنید و هر دفعه دسته کوچکی از موها را کاملا صاف کنید و بعد سراغ دسته بعدی بروید.

بیشتر بخوانید:

آموزش فر کردن موها با اتو مو + فیلم

آموزش تصویری فر کردن موها با اتو مو

 برطرف کردن وزی مو بعد از سشوار کشیدن مو

آموزش سشوار کشیدن موهای کوتاه توسط خودتان

نرم کردن و درمان وز موها با ماسک های خانگی و گیاهی

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید