معرفی کاربرد انواع قلم موهای آرایشی با تصویر

72100

برس‌های آرایشی ( براش ها) کاربردها وانواع مختلفی دارند.این براش ها دقت شما را در استفاده از لوازم آرایشی بالا می‌برند و آرایش بر روی صورت غیر طبیعی جلوه نخواهد کرد. اگر از براش های مناسب استفاده کنید نتیجه آرایشتان مثل این است که یک آرایشگر حرفه ای، آرایشتان کرده باشد.

 

از آنجاییکه براش های آرایشی انواع مختلفی دارند شما حداقل باید اساسی ترین آنها را داشته باشید تا بتوانید، اصلی ترین کارهای آرایشی را انجام دهید. هر براش ،از الیاف و دسته تشکیل شده است.

الیاف (موهای) براش ممکن است مصنوعی یا طبیعی باشد و دستۀآن هم ممکن است چوبی یا پلاستیکی باشد.دسته باید محکم به الیاف متصل شده باشد.و الیاف هم نباید زبر باشند یا به پوست آسیب برسانند.

 

انواع قلمموهای آرایشی

شماره ها براساس تصویر بالا می باشد.

۱- براش زیرسازی مخروطی

موی نرم و انعطاف‌پذیر و لبه‌های مخروطی این قلم‌مو آن را به بهترین گزینه برای استفاده از انواع کرم پودرهای مایع تبدیل کرده است. با قسمت‌هایی از صورت که به پوشش‌دهی بیشتری نیاز دارند شروع کنید و با ضربه‌های نرم رو به پایین کار را ادامه دهید تا کرم پودر به شکل نرم و طبیعی روی پوست‌تان بخوابد.

 


بیشتر بخوانید: همه آنچه که باید درباره پرایمر (زیرساز آرایش) بدانید


 

۲- براش زیرسازی گرد

برای کرم‌‌زدن به صورت، براش زیرسازی گرد را انتخاب کنید. این قلم‌مو با داشتن موهای نرم و متراکم و گرد، کرم پودر مایع را به طور یکنواخت روی پوست پخش می‌کند. نتیجه استفاده از آن، یک زیرسازی تمیز و بی‌نقص خواهد بود.

انواع قلمموهای آرایشی

 


۳- براش تخت

برای استفاده از انواع کانسیلرها می‌توانید از براش تخت استفاده کنید. سر تخت این براش برای پوشاندن خطوط چهره و اطراف چشم بسیار مناسب است. از یک طرف آن برای مالیدن کانسیلر به زیر چشم و از طرف دیگر آن که تمیز است برای ترکیب‌کردن کانسیلر استفاده کنید.

انواع قلمموهای آرایشی


۴- براش باریک

این نوع براش های باریک نیز برای پوشش دهی صورت با کانسیلر استفاده می‌شوند. اما با براش های تخت تفاوت‌هایی دارند. سر باریک این براش برای پوشش‌دهی نقاطی مثل گوشه چشم‌ها و اطراف بینی که به دقت بیشتری نیاز دارد مناسب‌تر است. همینطور برای پنهان‌کردن لکه‌های کوچک صورت و تمیز‌کردن دور لب، بعد از رژ لب زدن می‌توانید از آن استفاده کنید.

انواع قلمموهای آرایشی


بیشتر بخوانید: کانسیلر چیست؟ نحوه استفاده از کانسیلر متناسب با فرم صورت


 

۵- براش پنکیک یا براش کابوکی

براش مخصوص کرم پودر فشرده یا همان پنکک، قلم‌مویی با سر پرزدار و گرد است و موهای غیر متراکم و آزاد دارد. برای استفاده از این براش، آن را روی پنکیک بکشید و قبل از مالیدن به صورت، کمی تکان دهید تا پودر اضافه آن بریزد و بعد سر براش را به نرمی به صورت بکشید.

انواع قلمموهای آرایشی


 

۶- براش رژگونه

براش مخصوص رژگونه نیز سر گرد و نرمی دارد. برای استفاده از آن باید اول خطوط گونه را پیدا کنید. برای این کار می‌توانید با حالت خنده لب‌ها را کمی جمع کنید تا خطوط گونه نمایان شوند. حالا با براش مخصوص، رژگونه را از پایین گونه به سمت شقیقه و محل رویش موها بمالید.

انواع قلمموهای آرایشی

 


بیشتر بخوانید: کانتورینگ چیست؟ آموزش تصویری کانتورینگ انواع صورت


 

۷- براش زاویه‌دار

براش زاویه‌دار هم برای رژگونه استفاده می‌شود و شاید از براش معمولی بهتر هم باشد. سر گرد و زاویه‌دار این براش برای زدن سایه روی استخوان گونه مناسب‌تر است.

انواع قلمموهای آرایشی


۸- براش مخصوص سایه‌زدن

می‌توانید از این براش برای پودر‌زدن نهایی صورت و یا سایه‌زدن به گونه‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توان از این براشدر مرحله اولیه آرایش یعنی زیرسازی پوست هم استفاده کرد.

 

انواع قلمموهای آرایشی

 


بیشتر بخوانید: نکات ضروری برای سایه زدن حرفه ای چشم ها


 

۹- براش بادبزنی

این براش با سر تخت و بادبزنی شکل خود بهترین گزینه برای استفاده از پودرهای فیکس‌کننده و برنزه‌کننده است. همچنین به خاطر شکل جارو مانندش برای تمیز‌کردن پودرهای اضافه که ممکن است در طی آرایش، روی صورت و زیر چشم‌ها بریزد استفاده می‌شود.

انواع قلمموهای آرایشی

 


   برای انجام هر کاری براش مناسبی انتخاب کنید:

  •  برای محصولات آرایشی پودری مانند پودر، رژگونه و سایه ابرو ، از براش با موی طبیعی استفاده نمایید.
  •  برای محصولات آرایشی مرطوب مانند کرم، رژلب و کرم پودر از براش با موی مصنوعی استفاده کنید.

   از براش هایی که لبه های  آنها کند شده است استفاده نکنید. قلم های دارای سر نرم و گنبدی شکل بهترین کارایی را در آرایش دارند.

   قبل از خرید آن را امتحان کنید. براش های طبیعی با استفاده به آسانی موهای خود را از دست می دهند.به آرامی آن را روی دست خود فشار دهید اگر مویی از آن بیرون آمد، مارک دیگری را امتحان کنید.

 از براش های خود به خوبی مراقبت کنید. آنها را تمیزو عاری از هر گرد و غباری نگه دارید .

آنها را دور از محصولات حمام و ترجیحا در مکان های حفاظت شده در برابر گرد و غبار مانند یک ظرف در دار یا کابینت حمام نگه دارید. به آرامی و به طور مرتب تمامی آثار بجامانده از آرایش را از روی براش پاک کنید. برای تمیز کردن برس های مصنوعی می توانید از آب استفاده کنید و برای قلم های طبیعی از یک دستمال کاغذی استفاده نمایید.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید