23 اثر هنری فریبنده از راب گونسالز

1353

راب گونسالوز متولد سال ۱۹۵۹ در شهر تورنتو کانادا است. او در دوران کودکی اش علاقه زیادی به آفریدن طرح هایی خیالی با استفاده از تکنیک ها و رسانه های مختلف داشت. وقتی ۱۲ سال داشت با شناختی که از معماری و  پرسپکتیو پیدا کرد شروع به آفریدن اولین نقاشی هایش کرد که دربرگیرنده ساختمان هایی تخیلی بودند.

پس از آشنایی با آثار سالوادور دالی و وس تونگای گونسالوز شروع به نقاشی کردن در سبک سوررئالیسم کرد. رئالیسم جادویی رنه ماگریت و پرسپکتیو های فریبنده آثار موریس اشر نیز تاثیری انکار نشدنی در کارهای آینده او داشتند.

در سال های بعد از کالج، گونسالوز تمام وقت خود را صرف کاردر زمینه معماری کرد، و در کنار آن کارهایی در زمینه نقاشی دیواری های و طراحی صحنه های تئاتر نیز انجام می داد. پس از نقد های مثبتی که از چند اثر نقاشی اش در نمایشگاهی در تورنتو کانادا که در فضای باز برگزار می شد گرفت، گونسالوز تصمیم گرفت تمام وقت به نقاشی بپردازد.

اگر چه کارهای گونسالوز بیشتر به عنوان آثاری سوررئال شناخته می شوند اما تفاوت آثارش با دیگر نقاشی های سورئال در تفکر و برنامه ریزی آگاهانه ای که در کشیدن آثارش به خرج می دهد. ایده نقاشی هایش بیشتر از اتفاقات جهان واقعی بین انسان ها نشات گرفته اند اما گونسالوز با اضافه کردن جنبه ای رویا گونه و سحر آمیز به آن ها سعی می کند ذهن و چشم شما را فریب دهد. در نتیجه می توان گفت اصطلاح رئالسیم جادویی توصیف دقیق تری از آثار اوست. آثار گونسالوز تلاشی است برای بیان میل انسان به باور غیرممکن ها.

آثار گونسالوز تلاشی است برای بیان میل انسان به باور غیرممکن ها

در ژوئن ۲۰۰۳ انتشارات ” سایمون و شوستر” اولین کتاب گونسالوز با نام “یک شب را تصور کن” که دربرگیرنده شانزده عدد از نقاشی های او بود را در آمریکای شمالی منتشر کرد، همین انتشارات بعدتر ۳ کتاب دیگر از کارهای او را نیز منتشر کرد.

برای با خبر شدن از آخرین آثار راب گونسالوز می توانید  از طریق صفحه فیس بوکش او را دنبال کنید.

نقاشی

 

نقاشی

 

نقاشی

 

نقاشی

 

نقاشی

 

نقاشی

نقاشی

نقاشی

نقاشی

نقاشی

نقاشی

نقاشی

نقاشی

نقاشی

surreal-optical-illusion-paintings-by-rob-gonsalves-15

نقاشی

نقاشی

نقاشی

نقاشی

نقاشی

نقاشی

نقاشی

 

 

 

منبع:نیم سایه

 

 

این تصاویر واقعی هستند!

دیوارهای بی نظیر با رنگ و نقاشی های ساده و ارزان

کنده کاری های عجیب روی مغز مداد

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید