5 مدل موی ساده و شیک مناسب مهمانی

12404

وقتی به یک میهمانی بزرگ دعوت می شوید می خواهید بهترین چهره را داشته باشید و با آرایش صورت و مو روی بقیه تاثیر مثبت بگذارید. بیشتر مواقع به دنبال مدلی می گردیم که در عین شیک بودن جدید نیز باشد تا ما را جذاب تر و به روزتر نشان دهد. در اینجا به چند مدل جدید و زیبا اشاره می کنیم تا برای میهمانی ها از آنها استفاده کنید.

 

۱ ) مدل گوجه ای شلوغ

مدل مو گوجه ای

 

اگر موهای بلندی دارید، شانس با شماست، زیرا می توانید مدل های متنوع تری از مدل گوجه ای را امتحان کنید. به عنوان مثال یکی از مدل های ساده و کژوال، مدل گوجه ای شلوغ است. برای این منظور لازم نیست که موهایتان را صاف کنید، اگر موهایتان کمی حالت داشته باشد، بهتر است. از طرف دیگر نباید آن را سفت ببندید، اگر موهایتان شل و شلوغ و بی نظم باشد، توجهات بیشتری را به سمت خود جلب خواهد کرد.

برای این مدل، موهای خود را به صورت دم اسبی در بالای سر خود جمع کرده و آن را به صورت گرد ( اصطلاحا گوجه ای ) پیچانده و با کش سر یا گیره سر محکم کنید. چند قسمت از مو را از کش در بیاورید تا کمی حالت شلختگی بانمکی به موهایتان بدهید. برای پایداری این نوع مدل مو می توانید مقداری تافت و یا دیگر اسپری های نگه دارنده را به موهایتان اسپری کنید.

 

 

۲ ) بافت فرانسوی

بافت مو فرانسوی از آن مدل هایی است که می تواند سن شما را چندین سال جوان تر نشان دهد و برای همه مراسم ها و مهمانی ها مناسب است. می توانید این مدل را به صورت کج و یک طرفه ببافید.

۱- برای بافت موی فرانسوی ابتدا دسته ای از موهای خود را جدا کنید.سپس آن ها را به سه دسته مساوی تقسیم کنید.
۲- بر روی سه لایه مو جدا شده ابتدا یک بافت ساده سه تایی بزنید به این ترتیب که رشته های سمت راست جدا شده از مو را به حالت ضربدر بر روی رشته های وسط مو بگذارید و رشته های سمت چپ مو را بر روی رشته فعلی قرار دهید تا این مرحله شما یک رج بافت ساده بر روی موهای خود زده اید.
۳- دوباره از سمت راست یک رج از موها را جدا کنید.
۴- رج جدا شده از موها را بر روی رشته های میانی فعلی قرار دهید و دوباره یک مدل بافت ساده بزنید ( یعنی لایه سمت راست را بر روی لایه وسط مو که به آن رج اضافه کرده اید قرار دهید).
۵- روش شماره ۴ را بر روی لایه سمت چپ موهای خود نیز انجام دهید به این تریتیب که یک رج از سمت چپ موهای خود را جدا کنید و سپس رج جدا شده را به لایه های وسطی موهای خود اضافه نمایید و یک بافت ساده بزنید.
۶- مراحل بافت فرانسوی را به روشی که گفته شد و به ترتیب انجام دهید. ( به ترتیب از سمت راست و چپ رج هایی از مو را جدا کنید و به لایه وسط مو اضافه نمایید و یک بافت ساده بزنید).

بافت مو فرانسوی

 


بیشتر بخوانید: مدل موهایی که شما را چندین سال جوانتر می کند!


 

۳ ) پیچیدن مو به سبک فرانسوی

آموزش مدل مو

 

برای این مدل مانند تصویر زیر، ابتدا موها را از جلو به عقب شانه بزنید و سپس به آن اسپری مو بزنید. موهایتان را پشت سرتان ببرید و از یک سو ( سمت چپ ) رول کرده و داخل ببرید و در جایی با سنجاق سر آن را محکم کنید. ممکن است کمی روی موهایتان آزاد بماند بگذارید به همین شکل بماند، این هم بخشی از این مدل است.

بستن مو به سبک فرانسوی

 

۴ ) بافت بالای سر

آموزش مدل مو

 

این مدل نیز ساده است، ابتدا موهایتان را جمع کرده و بالای سرتان دم اسبی ببندید. سپس موهایتان را ببافید و دور کشی که موهایتان را با آن بسته اید جمع کنید و با یک سنجاق آن را محکم کنید. این مدل با توجه به اینکه موهایتان را کاملا از صورتتان جمع می کند مدل مناسبی برای داشتن آرایش چشم تیره یا رژ لب پر رنگ و یک گوشواره آویز جذاب است.

 


بیشتر بخوانید: مدل موهای مناسب برای موهای کم پشت


 

۵ ) مدل موی موج دار

آموزش مدل مو

 

کافیست موهایتان را با استفاده از دستگاه اتوی مویی که دندانه های درشتی برای فر کردن مو دارد یا دستگاههایی که به فر S معروف هستند به این شکل موجدار آرایش کنید. بگذارید موهایتان در صورتتان قرار بگیرد و آن را پشت گوش قرار ندهید تا بهتر مدلش را نشان دهد. همچنین می توانید مانند تصویر زیر با یک اتو موی تخت موهایتان را به شکل موج دار آرایش کنید.

خودآرایی مو

منبع: بانوی شهر

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید