10 نکته عالی برای حرفه ای شدن در آرایش صورت

2797

همه ما طرز استفاده از لوازم آرایش را می دانیم، اما ممکن است نتوانیم آن آرایش دلخواه را داشته باشیم یا اینکه وقتی خودمان را با مدل ها مقایسه می کنیم، می بینیم که حتی سبک آرایشمان به آنها نزدیک هم نیست. پس چه باید بکنیم؟

گیسو آنلاین- رزرو آنلاین آرایشگاه
گیسو آنلاین- رزرو آنلاین آرایشگاه
گیسو آنلاین- رزرو آنلاین آرایشگاه
گیسو آنلاین- رزرو آنلاین آرایشگاه

شما باید علاوه بر اینکه یاد بگیرید که چگونه آرایش کنید، بهترین نکته ها و ترفندهای زیبایی و آرایش را هم بیاموزید.

 

10 نکته عالی برای حرفه ای شدن در آرایش صورت

کانسیلر

خیلی از خانم ها فکر می کنند که با استفاده از کانسیلر یا کرم پودر، می توانند آرایش چشم را هم زیرسازی کنند. اما این کاملا غلط است. تنها لوازم آرایش مناسب برای زیرسازی چشم ها، پرایمر چشم است. مالیدن کانسیلر یا کرم پودر روی پلک ها، باعث می شود که آرایش چشمتان ترک بخورد و در آن چین و چروک ایجاد شود.

 


بیشتر بخوانید: کانسیلر چیست؟ نحوه استفاده از کانسیلر متناسب با فرم صورت


کرم پودر

این نکته را کاملا به خاطرتان بسپارید: اگر می خواهید که از کرم پودر برای یک پوشش و کاورینگ کامل و یکدست استفاده کنید، بهتر است آن را با انگشت به روی پوست صورت بمالید، در غیر این صورت و برای پوشش و کاورینگ جزئی، از براش استفاده کنید تا نتیجه بهتری داشته باشد.

 


بیشتر بخوانید: نقد و بررسی کرم پودر ضد جوش اکتی پور


پودر آرایشی (پنکک)

توصیه ما برای استفاده از پودرهای آرایشی این است که باید آن را برای مات کردن بخش هایی از آرایشتان استفاده کنید نه تمام صورت. چون حالتی مصنوعی و عروسکی به چهره می دهد. پس این نکته را هم یاد بگیرید تا از این به بعد، یک آرایش جذاب و دلنشین داشته باشید: پنکک را فقط به بخش هایی از صورت که عرق می کنند و آرایش را براق نشان می دهند بزنید، مانند بخش T (پیشانی _ بینی _ چانه) صورت.

 


بیشتر بخوانید: روش درست کردن پنکک صورت به رنگ دلخواه


برنزر

برنزر را فقط به پوست صورتتان نزنید، فکرش را بکنید که رنگ تیره و طلایی برنزر، رنگ پوستتان را به سمت چه تناژی می برد، پس در آن صورت باید از خودتان بپرسید که پس گردن و خط سینه چه؟ خب پس در صورت استفاده از برنزر، باید آن را به صورت، گردن و سینه بزنید و کاملا کنترل کنید که یکدست و همرنگ باشد.

 


بیشتر بخوانید: ایمن ترین روش برای برنزه کردن


رژگونه

رژگونه را اینطوری بزنید: اول لبخند بزنید و همین طور که گونه هایتان جمع شده است، سیب گونه (برجسته ترین قسمت) را پیدا کنید. رژگونه را دقیقا زیر سیب گونه بزنید و بعد لبخندتان را ببندید و با براش، رژگونه را به سمت بالای گوش ها سوق دهید.

 


بیشتر بخوانید: اصول اصلی رژگونه زدن!


ابروها

ابروها را کاملا قرینه سازی کنید. مخصوصا قسمت آرک (قله و تیزی ابرو) ابروها که کاملا مشخص و نمایان است. لنگه به لنگه بودن ابروها، چیز طبیعی ای است اما لنگه به لنگه بودن آنها بعد از آرایش، اصلا قابل قبول نیست.

 


بیشتر بخوانید: آموزش حرفه ای طراحی ابرو با مداد و سایه


رژلب

رژلب یکی از همیشگی ترین لوازم آرایش خانم هاست که باید در آن خیلی حرفه ای عمل کنید تا زیباترین حالت را به لب هایتان بدهد. رژلب زدن را از مرکز لب بالا و پایین شروع کنید و بعد به سمت گوشه ها بروید. اینکار باعث می شود رنگ رژلب در تمام لب، یکدست باشد و لکه های ضخیم و برجسته روی آن ایجاد نشود.

 


بیشتر بخوانید: چه رنگ رژ لبی به پوستتان می آید؟


سایه چشم

قبل از شروع آرایش چشم، یک رنگ سایه مات انتخاب کنید که نزدیک ترین رنگ به روشن ترین قسمت پوست صورتتان است. بعد از زدن پرایمز، این سایه را در سرتاسر پلکتان بزنید تا پلکتان را مانند بوم نقاشی، یکدست و صاف کنید و بعد آرایش چشم را شروع کنید.

 


بیشتر بخوانید:آموزش مرحله به مرحله آرایش چشم حرفه ای و زیرسازی آرایش چشم


 

خط چشم

به جای اینکه هنگام کشیدن خط چشم به طور مستقیم در آینه نگاه کنید، صورتتان را کمی بچرخانید و سر را به سمت پشت سر کمی خم کنید و تا جایی که امکان دارد، چانه را به آینه نزدیک کنید. حالا به راحتی می توانید از بالا به پایین در آینه نگاه کنید و یک خط چشم بی نقص بکشید.

یادتان باشد که نباید پلک را با انگشتتان بکشید، این کار اشتباه است.

 


بیشتر بخوانید: این اشتباهات را هنگام کشیدن خط چشم مرتکب نشوید!


ریمل

براش ریمل را به بیخ مژه ها بچسبانید و بعد با حالت زیگراگی به سمت انتهای مژه بکشید. اگر می خواهید که مژه هایتان کاملا بولد و پرپشت شود، بهتر است بعد از اولین بار ریمل زدن و خشک شدن آن، دوباره یک ست دیگر ریمل بزنید.

منبع: zibamoon.com

 

کانال زیبایی شبره

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید