طرز تهیه کاپ کیک کدو با تزئین پنیری خامه ای

1315

 

مواد لازم برای کاپ کیک کدو

انواع کیک عصرانه

2 پیمانه (250 گرم) آرد همه کاره

1 و 1/2 پیمانه (300 گرم) شکر دانه درشت

2 قاشق چایخوری بیکینگ پودر

1 قاشق چایخوری جوش شیرین

2 قاشق چایخوری پودر دارچین

3 تخم مرغ بزرگ دمای اتاق

1 پیمانه روغن زیتون یا روغن مایع

1 شیشه یا 425 گرم پوره کدو

 

مواد لازم برای رویه خامه‌ای

انواع کیک عصرانه

1 و 1/2  بسته پنیر خامه‌ای در دمای اتاق

3/4 پیمانه (12 قاشق غذاخوری) کره در دمای اتاق

2 پیمانه (250 گرم) شکر پودر شده

1 قاشق غذاخوری عصاره وانیل

 

وسایل مورد نیاز

 

قالب 24 تایی کاپ کیک

اسکوپ خامه

قالب کاغذی کاپ کیک نارنجی رنگ

ترافل رنگی ریز

آب نبات کدویی

ماسوره ستاره‌ای

قیف خامه‌ای بزرگ

 

دستورالعمل تهیه کاپ کیک کدو

  1. فر را با دمای 350 درجه فارنهایت روشن کنید. قالب 24 تایی کاپ کیک را کاغذ بگذارید.
  2. در یک کاسه متوسط، مواد خشک را ترکیب کنید: 2 پیمانه آرد، 1 و 1/2 پیمانه شکر دانه درشت، 2 قاشق چایخوری بیکینگ پودر، 1 قاشق چایخوری جوش شیرین و 2 قاشق چایخوری دارچین. این مواد را سه بار الک کنید.
  3. در یک کاسه با اندازه متوسط، تخم مرغ و شکر را با همزن بزنید تا کاملا کرم رنگ و کشدار شود. پوره کدو را اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا مخلوط شود روغن را هم به این مواد اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید.
  4. مواد خشک را کم کم به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید و کاملا هم بزنید. مواد کاپ کیک را به طور مساوی در 24 بخش قالب بریزید، حدود 2/3 هر قالب پر شود. در 350 درجه سانتی گراد به مدت 20 تا 22 دقیقه بپزید یا تا زمانی که اگر یک خلال دندان را در مرکز آن فرو کنید تمیز بیرون آید. کاپ کیکها را پس از خارج کردن به مدت 10 دقیقه روی توری شیرینی پزی بگذارید تا خنک شوند و به دمای اتاق برسند.

طرز تهیه رویه خامه‌ای کاپ کیک کدو

  1. همه مواد خامه‌ای را در کاسه مخلوط کن بریزید. روی سرعت متوسط رو به پایین خوب بهم بزنید تا شکر در آن به طور کامل ترکیب شود. در صورت نیاز با اسپاتول مواد را از کناره‌های کاسه به پایین آن برانید. آن را در قیف خامه بزرگ با ماسوره ستاره‌ای بزرگ بریزید و روی کاپ کیک بریزید. آن را در یخچال بگذارید تا آماده سرو شود.

نکات آشپزی

برای اندازه گیری دقیق آرد (بدون پیمانه آشپزی) آرد را درون یک پیمانه اندازه گیری معمولی با قاشق ریخته و سطح آن را صاف کنید.

برای تزئین روی خامه از ترافلهای رنگی ریز و گرد استفاده کنید. سعی کنید از رنگهای زرد و نارنجی برای ایجاد یک طرح پاییزی استفاده کنید.

این کاپ کیک به هیچ عنوان مزه کدو نخواهد داد چون کدو مزه خاصی ندارد و فقط بی مزه است اما کاپ کیک کدو خوشمزه و زیباست ضمن اینکه رنگ نارنجی کدو را نیز دارد.

این کاپ کیکها به خوبی در یخچال عمل می‌آیند و در سرما یا دمای اتاق طعم دلپذیری دارند بنابراین شما می‌توانید آنها را تا 3 روز در یخچال نگه دارید و سپس مستقیما پس از خارج کردن از یخچال آنها را مصرف کنید. این کاپ کیکها در این چند روز کاملا نرم و رویه آنها نیز خیلی لطیف باقی می‌ماند.

منبع: redmag.ir

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید